„Biblioteka –świat w jednym miejscu”. Kleszczele

ARTYKUŁY » Artykuły »  „Biblioteka –świat w jednym miejscu”. Kleszczele

 

„Biblioteka –świat w jednym miejscu”.

 

Kleszczele, małe miasteczko z bardzo ciekawą historią, udokumentowaną przez grono ludzi, dla których jest to miejsce niezwykłe. W 1523 roku król Zygmunt I Stary wydał przywilej na założenie miasta na prawach chełmskich, powierzając to wojewodzie wileńskiemu Olbrachtowi Gasztołdowi. Zbliżający się w 2023 roku jubileusz 500-lecia Kleszczel skłania do podsumowań, refleksji nad minionymi latami, sukcesami i porażkami. Z pewnością pokazuje jak ważna jest Mała Ojczyzna. Już wkrótce będziemy się spotykać na różnych uroczystościach związanych z obchodami rocznicy.

 

 To szczególne wydarzenie chce również uczcić Miejska Biblioteka Publiczna w Kleszczelach, która przy współpracy świetlicy szkolnej i biblioteki Szkoły Podstawowej w Kleszczelach już w tym roku przeprowadziła trzy  konkursy związane z Kleszczelami: fotograficzny „To jest mój świat”, literacki „Jestem stąd” i plastyczny Pomaluj swój świat”. Frekwencja była niezwykle wysoka. W konkursach uczestniczyła bowiem jedna trzecia uczniów szkoły. Nagrody zwycięzcom zostały wręczone 11 maja 2022 roku na uroczystym apelu. Prace konkursowe będą prezentowane w 2023 roku, w czasie obchodów 500-lecia naszej miejscowości.                                                                                                                                                     Laureatami konkursów zostali:                                                                                                                                                             - plastycznego: kategoria klas I-IV:  I - miejsce Agata Żywluk, II - Jakub Trochonowicz i Szymon Grzywaczewski, III - Aleksandra Polak. Kategoria klas V-VIII: I - miejsce Julia Pszczołak, II - Magdalena Fiedoruk, III - Zuzanna Skibińska i Nikola Jastrzębska, wyróżnienie Nikola Haponiuk, Patryk Olesiuk,                                                                                                                                                                                      - fotograficznego: kategoria klas I-IV: I - miejsce Judyta Chmielewska, II - Lidia Janowska. Kategoria klas V-VIII: I - miejsce Karolina Olesiuk, II - Julia Kasjaniuk, III - Julia Pszczołak i Wiktoria Karman,                                                                                                                                                             - literackiego: kategoria klas V-VIII: I - miejsce  Gabriela Kupryciuk i Julia Kasjaniuk, II - Maria Czykwin i Wiktoria Karman, III - Sebastian Podolec, wyróżnienie Anna Micewicz.

 

Nie były to jedyne imprezy, które odbywały się w tym czasie. Miejska Biblioteka Publiczna w Kleszczelach, jak corocznie wzięła udział w obchodach Tygodnia Bibliotek ( 08-15 maja 2022 r.), który przebiegał pod hasłem „Biblioteka - świat w jednym miejscu”. Oprócz konkursów organizowane były gry i zabawy, głośne czytanie i inne imprezy czytelnicze. We wszystkich imprezach uczestniczyło ogółem 180 osób.

 

Wszystkim, którzy uczestniczyli w zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kleszczelach imprezach oraz tym, którzy  wspierali jej działania, serdecznie dziękujemy.

 

 

 

Kier. MBP Anna Szczygoł