„Przestrzenie filcu” Doroty Sulżyk

ARCHIWUM »  Archiwum » „Przestrzenie filcu” Doroty Sulżyk

Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy „Przestrzenie filcu” Doroty Sulżyk. Wielobarwne szale z ufilcowanej wełny i jedwabiu, roślinne broszki i kolczyki, torebki, dekoracje czy uśmiechnięte szmaciane koty to skarby z Pracowni Sunduk Doroty Sulżyk, jakie będzie można obejrzeć na wystawie.

Wernisaż wystawy odbędzie się 23 marca 2018 (piątek) godz. 17.00 w Muzeum  i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce, ul. 3 Maja 42.

Wystawa dostępna będzie do 30 kwietnia 2018.

Dorota Sulżyk (ur.1971 r.) pochodzi z Gródka, mieszka z rodziną w sąsiednich Waliłach -Stacji. Z wykształcenia jest filologiem polskim. Pracowała jako nauczycielka języka polskiego w liceum w Michałowie. Przez wiele lat współpracowała z miesięcznikiem informacyjno– kulturalnym „Czasopis”, publikując w nim swoje reportaże o tematyce kulturalno-społecznej, najczęściej  związane z jej najbliższym otoczeniem oraz całym Podlasiem. Od 2015 r. jest redaktor naczelną lokalnej gazety „Wiadomości Gródeckie- Haradockija Nawiny” oraz animatorem kultury w Gminnym Centrum Kultury w Gródku.Jej wielką pasją zawsze było rękodzieło. Od  2010 r.  w swojej Pracowni Sunduk filcuje i szyje zabawki zwane Sunduczkami. Jest samoukiem w technice filcowania. Uwielbia eksperymenty z czesankową materią. Stara się, aby jej sundukowe wytwory  wyróżniały się ciekawą kolorystyką i formą

Wystawa realizowana jest dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji