„Święto ulicy Chodkiewiczów”

ARTYKUŁY » Artykuły » „Święto ulicy Chodkiewiczów”

Gminne Centrum Kultury w Gródku serdecznie zaprasza na podsumowanie projektu pn. „Święto ulicy Chodkiewiczów”, które odbędzie się 12 lipca 2020 roku w godzinach 17.00-20.00 na placu gminnej targowicy. Święto odbędzie się w ramach projektu „Aktywność siłą wspólnoty gminy Gródek”, w którym GCK pełni rolę Partnera. Mając na uwadze obecną sytuację epidemiologiczną, impreza będzie miała nietypowy przebieg. Planowane są działania takie jak:

 

  • Pokaz starych zdjęć na telebimie

 

12 lipca godz. 18.00, plac gminnej targowicy.

 

W ramach projektu zostanie wynajęty telebim, na którym wyświetlone zostaną zdjęcia pochodzące m.in. z albumu „Gródek w starej fotografii”, wydanego przez TPZG, „Wiadomości Gródeckich” oraz z innych źródeł. Każde zdjęcie będzie opatrzone słownym komentarzem lokalnych miłośników historii. Podczas pokazu zachowane będą wszelkie środki ostrożności, zgodne z obowiązującymi wymogami.

 

 

 

  • Wystawa starych zdjęć na płotach wzdłuż ulicy Chodkiewiczów

 

Wydrukowane fotografie dawnych budynków, wydarzeń związanych z ul. Chodkiewiczów zawisną na płotach mieszkańców i punktów usługowych. Postaramy się dopasować historyczne kadry do miejsc, które zostały na nich uwiecznione.

 

 

 

  • Rodzinny bieg uliczny

 

Start i meta znajdują się przy GCK. Trasa przebiega następująco: GCK - ul. Zamkowa - Góra Zamkowa – Zarzeczany - ul. Zarzeczańska - ul. Chodkiewiczów - GCK. Zasady są następujące: w terminie 6-12 lipca rodzina (lub indywidualne osoby) pokonuje powyższą trasę mierząc czas i dokumentuje to na zdjęciach (np. telefonem). Dopuszczalna jest forma rowerowa, biegowa lub piesza. Zmierzony czas z opisem wyboru aktywności oraz zdjęcia będą musiały być przesłane w wiadomości prywatnej na facebooku GCK. Wszyscy uczestnicy dostaną pamiątkowy medal.

 

 

 

  • Konkurs na najpiękniejszą dekorację płotu/bramy
    Ogłaszamy konkurs dla mieszkańców ul. Chodkiewiczów na najciekawsze ozdobienie płotu lub bramy. Motywem przewodnim dekoracji będą musiały być kwiaty. Uczestnicy konkursu (20 gospodarstw domowych) otrzymają od nas również materiały do wykonania dekoracji. Ocena konkursu nastąpi 12 lipca, a ogłoszenie wyników odbędzie się podczas pokazu starych zdjęć. W konkursie udział mogą wziąć również firmy i instytucje.

  • Wirtualny spacer po ulicy Chodkiewiczów - filmik prezentujący ciekawe miejsca, jego premiera planowana jest 12.07.2020 na profilu facebooka GCK.

 

 

 

Projekt pt.: „Aktywność siłą wspólnoty Gminy Gródek” dofinansowany w ramach RPO WP na lata 2014-2020.