SOKÓŁKA

ARCHIWUM »  Archiwum » XIX Prezentacje „Uczelnie w powiecie” » Miasta » SOKÓŁKA

 W ostatnim dniu lutego nad tym jaką uczelnię wybrać głowili się uczniowie z powiatu sokólskiego. W sali sportowej Zespołu Szkół nr 1 swoja oferte prezentowalo pięć uczelni: Niepaństwowa Wyższa Szkola Pedagogiczna w Białymstoku, Politechnika Białostocka, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Uniwersytet w Bialymstoku, Wojskowa Akademia Techniczna i Wschodnioeuropejska Akademia Nauk Stosowanych w Białymstoku.

 - Zachęcamy wszystkich uczniów do dokładnego zapoznania się z tym, co młodym ludziom proponują szkoły wyższe – mówił podczas otwarcia prezentacji reprezentujący redakcję Wiesław Pietuch.

 - Czerpcie wszelkie informację, które będą wam potrzebne do tego, żeby podjąć naukę na wymarzonych studiach – zachęcała przybyłą młodzież Anetta Zubrycka, dyrektor szkoły,a reprezentujaca starostę sokólskiego Magdalena Świrydowicz, kierownik Referatu Oświaty dodawała „Jest to najważniejsza decyzja w waszym życiu”.

 I przybyli uczniowie wzięli sobie te słowa do serca bo zainteresowanie ofertami uczelni było ogromne. A na zakończenie – jak zwykle – przyszedł czas na nagrody współorganizatorów.

 Nagrodę starosty sokólskiego dla Politechnik Bialostockiej wręczyła Magdalena Świrydowicz, a nagrodę burmistrza Sokółki dla Uniwersytetu w Białymstoku Dorota Biziuk