WYSOKIE MAZOWIECKIE

ARCHIWUM »  Archiwum » XIX Prezentacje „Uczelnie w powiecie” » Miasta » WYSOKIE MAZOWIECKIE

 W środę uczelnie wyższe zawitały do powiatu wysokomazowieckiego. W gościnnych progach Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem swoją ofertę prezentowało dziewięć uczelni z Białej Podlaskiej, Białegostoku, Łomży, Siedlec i Warszawy.

 Setki uczniów, którzy przybyli na targi mogły uzyskać wyczerpujące informacje o warunkach i możliwościach kontynuowania nauki w: Akademi Bialskiej, Akademii Nauk Stosowanych, Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych i Wschodnioeuropejskiej Akademii Nauk Stosowanych, Niepaństwowej Wyższej Szkole Pedagogicznej i Politechnice Białostockiej, w Uniwersytecie w Białymstoku i Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym oraz Wojskowej Akademii Technicznej. Patronat nad imprezą podobnie jak w latach poprzednich objęli; Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński i Burmistrz Miasta Jarosław Siekierko. W zastępstwie nieobecnych patronów imprezę otworzyła Aldona Dołubizno, dyrektor szkoły będącej współorganizatorem środowego wydarzenia.

 Prezentację – zgodnie z tradycją – uświetniły występy wokalne uzdolnionych muzycznie uczniów z „Jagielończyka”.

 Ufundowane przez patronów puchary wręczyli: w mieniu Starosty dyrektor Centrum Obsługi Jednostek Powiatowych, pani Ewelina Janczewska – otrzymał go Uniwersytet w Bialymstoku. Bialskiej Akademii Nauk Stosowanych w imieniu Burmistzra puchar wręczyła pani Aldona Dołubizno.