XVII Prezentacje „Uczelnie w powiecie”

Po raz siedemnasty, bezpłatny dwutygodnik lokalny „Wieści Podlaskie”, wspólnie ze Starostami 8 miast powiatowych organizuje w dniach  25 lutego - 7 marca br Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie”.

 

Ideą imprezy jest dostarczenie uczniom szkół ponadpodstawowych, głównie maturzystom, wyczerpującej informacji o warunkach i możliwościach kontynuowania nauki po ukończeniu szkoły średniej.

 

Młodzież ucząca się w małych miastach nie zawsze ma możliwości finansowe – dodajmy też nie zawsze czuje taką potrzebę – jeżdżenia na Dni Otwarte organizowane przez uczelnie. Stąd też pomysł, aby to pracownicy uczelni przyjeżdżali do nich.

 

Prezentacje poza umożliwieniem maturzystom zapoznania się z ofertą wielu szkół stwarzają także możliwości porównania kierunków i warunków kształcenia. Dotychczasowe doświadczenia organizatorów potwierdzają, że jest to potrzebna i doceniana przez zainteresowanych inicjatywa.

 

Swój udział w tegorocznych Prezentacjach zgłosiło 18 uczelni z Białegostoku, Białej Podlaskiej, Bydgoszczy, Gdyni, Lublina, Łomży, Siedlec, Suwałk i Warszawy.

 

Patronat honorowy nad Prezentacjami objął Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, a patronat medialny Polskie Radio Białystok. Patronat w poszczególnych miastach sprawują Burmistrzowie miast oraz Prezydent Ełku

 

Sokółka - 25 lutego br


Bielsk Podlaski - 26 lutego br


Siemiatycze - 27 lutego br


Hajnówka - 28 lutego br


Zambrów - 4 marca br


Wysokie Mazowieckie - 5 marca
br


Grajewo - 6 marca br


Ełk - 7 marca br