"Ogólnopolski Młodzieżowy Festiwal Twórczości Agnieszki Osieckiej. To był maj………….

ARTYKUŁY » Artykuły »  "Ogólnopolski Młodzieżowy Festiwal Twórczości Agnieszki Osieckiej. To był maj………….

"Ogólnopolski Młodzieżowy Festiwal Twórczości Agnieszki Osieckiej.
To był maj………….

Festiwal odbył się w dniach 26 – 27 maja 2022 r. w sali koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ulicy Podleśnej w Białymstoku. Konkurs wokalny o zasięgu ogólnopolskim, skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dzięki temu przedsięwzięciu została przypomniana i popularyzowana twórczość Agnieszki Osieckiej. Była to też świetna okazja do zaprezentowania przed szerszą publicznością talentu uczniów, którzy wykazali się profesjonalnym przygotowaniem i wysoką wrażliwością artystyczną. "Siedzieliśmy na dachu", "Niech żyje bal", "A ja wolę moją mamę" - najpiękniejsze utwory z tekstami Agnieszki Osieckiej wybrzmiały przed białostocką publicznością.

Wśród 50 młodych artystów z całej Polski, Studio Piosenki Hajnowskiego Domu Kultury reprezentowały : Daria Znaczko, Wiktoria Masalska, Zofia Filipiuk i Maria Sawicka.
Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji konkursowych jury ogłosiło werdykt :

GRAND PRIX - Maria Sawicka

II miejsce- Wiktoria Masalska

Wyróżnienie- Daria Znaczko

Ogromne brawa dla laureatów konkursu.


Organizatorzy konkursu to II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku oraz Towarzystwo Oświatowe Narewska, zaś współorganizator to Opera i Filharmonia Podlaska. Partnerem strategicznym oraz fundatorem nagród był Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Podlaski Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Białegostoku objęli festiwal honorowym patronatem, a TVP 3 Białystok patronatem medialnym."