12. Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „PODLASIE W OBIEKTYWIE im. Wiktora Wołkowa ”

ARCHIWUM »  Archiwum » 12. Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „PODLASIE W OBIEKTYWIE im. Wiktora Wołkowa ”

 Stowarzyszenie Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce już od 2005 roku organizuje konkurs fotograficzny. W tym roku przypada XII jego edycja.

Tematem konkursu jest PODLASIE, z jego architekturą, przyrodą, ludźmi, całą mozaiką kulturową. Organizator nie narzuca podziałów tematycznych, stwarza pole do dowolnej interpretacji fotografującego, zależnej od jego wrażliwości i spostrzegawczości. Konkurs ma charakter otwarty mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni zarówno z Województwa Podlaskiego jak i z Polski, profesjonaliści, jak i amatorzy.

                Fotografie ocenia jury powołane spośród fotografików, lub artystów Województwa Podlaskiego. W poprzednich edycjach w jury zasiadali m.in. śp. Wiktor Wołkow, Jan i Bożena Walencik, Tomasz Kłosowski, śp. Marek Dolecki, Robert Nofikow, Tadeusz Żaczek, Paweł Grześ, Jarosław Chyra i inni.

Prace na konkurs należy zgłaszać od VI - koniec IX 2016. Zaś posiedzenie jury konkursu planowane jest na jesień 2016 r. Ogłoszenie wyników oraz wystawa pokonkursową planowana jest na XI-XII 2016 r. Wystawa prezentowana będzie w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce przez około rok, ponieważ stanowi doskonałe dopełnienie wystaw etnograficznych. Później zaś „wędruje” po Podlasiu, m.in. prezentowana jest  w Białymstoku, Bielsku Podlaskim Narewce, Kleszczelach, Białowieży. W roku 2015 X. edycja konkursu prezentowana była w Brześciu oraz w Grodnie na Białorusi.

 

Celem konkursu jest:

 a) zgromadzenie i popularyzacja najciekawszych fotografii promujących Podlasie, piękno przyrody i krajobrazu, zabytki, ciekawe miejsca, oraz tradycję i kulturę,

 b) wszechstronna prezentacja Podlasia w formie artystycznej dokumentacji, jej gromadzenie i archiwizowanie,

 c)pobudzenie do aktywności twórczej młodzieży, jak i starszych

 d) promocja Podlasia

 

Prace konkursowe należy dostarczać w formie odbitek fotograficznych w formacie A3 (30 x42 cm) wraz ze zdjęciami w formie elektronicznej (jpg, tif) na CD. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 fotografie. Do wypełnienia także formularz zgłoszeniowy, dostępny wraz z regulaminem w siedzibie organizatora lub na stronie internetowej: www.muzeumbialoruskie.hajnowka.pl.

 

Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Podlaskiego oraz  Burmistrza Miasta Hajnówka Jerzego Siraka.

 

Organizator:

 

Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce

Ul. 3 Maja 42 , 17-200 Hajnówka          

tel.: (85) 682 28 89

email: konatkt@muzeumbialoruskie.pl  

http://muzeumbialoruskie.hajnowka.pl/

 

PARTNERZY:

Stowarzyszenie Kulturalne TYBEL

Centrum Kulturalne Białorusi

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku

Starostwo Powiatowe w Hajnówce

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Hajnówka.

Patronat: www.hajnowka.pl , www.wrotapodlasia.pl , www.bialystokonline.pl  www.radio.bialystok.pl , http://www.tvp.pl/bialystok , www.racyja.com , www.nigdywiecej.org