14. Ogólnopolski konkurs fotograficzny

ARCHIWUM »  Archiwum » 14. Ogólnopolski konkurs fotograficzny

 Ogłaszamy 14. Ogólnopolski konkurs fotograficzny „PODLASIE W OBIEKTYWIE im. Wiktora Wołkowa”

 

 

Tematem konkursu jest PODLASIE, z jego architekturą, przyrodą, ludźmi, całą mozaiką kulturową. Organizator nie narzuca podziałów tematycznych, stwarza pole do dowolnej interpretacji fotografującego, zależnej od jego wrażliwości i spostrzegawczości. Konkurs ma charakter otwarty mogą wziąć w nim udział wszyscy zarówno z Województwa Podlaskiego jak i z Polski, profesjonaliści, jak i amatorzy.

 

Fotografie ocenia jury powołane spośród fotografików, lub artystów Województwa Podlaskiego. W poprzednich edycjach w jury zasiadali m.in. śp. Wiktor Wołkow, Jan i Bożena Walencik, Tomasz Kłosowski, śp. Marek Dolecki, Robert Nofikow, Tadeusz Żaczek, Paweł Grześ, Jarosław Chyra i inni.

 

Prace na konkurs należy zgłaszać od VI - koniec IX 2018. Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz wystawa pokonkursową planowana jest na XII 2018 r. Wystawa prezentowana będzie w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce przez około rok, ponieważ stanowi doskonałe dopełnienie wystaw etnograficznych. Później zaś „wędruje” po Podlasiu, m.in. prezentowana jest w Białymstoku, Bielsku Podlaskim, Narewce, Kleszczelach, Białowieży. W roku 2015 X. edycja konkursu prezentowana była w Brześciu oraz w Grodnie na Białorusi.

 

 

Celem konkursu jest:

 

a) zgromadzenie i popularyzacja najciekawszych fotografii promujących Podlasie, piękno przyrody i krajobrazu, zabytki, ciekawe miejsca, oraz tradycję i kulturę,

 

b) wszechstronna prezentacja Podlasia w formie artystycznej dokumentacji, jej gromadzenie i archiwizowanie,

 

c) pobudzenie do aktywności twórczej młodzieży, jak i starszych

 

d) promocja Podlasia

 

 

Prace konkursowe należy dostarczać w formie odbitek fotograficznych w formacie A3 wraz ze zdjęciami w formie elektronicznej (jpg, tif) na CD. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 fotografie. Do wypełnienia także formularz zgłoszeniowy, dostępny wraz z regulaminem w siedzibie organizatora lub na stronie internetowej: www.muzeumbialoruskie.hajnowka.pl, www.hajnowka.pl .

 

 

Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Burmistrza Miasta Hajnówka Jerzego Siraka.

 

 

Organizator:

 

 

Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce

 

Ul. 3 Maja 42 , 17-200 Hajnówka

 

tel.: (85) 682 28 89

 

email: konatkt@muzeumbialoruskie.pl

 

http://muzeumbialoruskie.hajnowka.pl/

 

 

PARTNERZY:

 

Stowarzyszenie Kulturalne TYBEL

 

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku

 

Starostwo Powiatowe w Hajnówce

 

PATRONAT: www.hajnowka.pl , www.powiat.hajnowka.pl, www.bialystokonline.pl, www.wrotapodlasia.pl ,TV Podlasie, Telewizja Kablowa Hajnówka, ”Kurier Podlaski”, „Niva”, www.radio.bialystok.pl , www.racyja.com , www.nigdywiecej.org

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Hajnówka.