16. konkurs fotograficzny „PODLASIE W OBIEKTYWIE im. Wiktora Wołkowa” rozstrzygnięty!

ARTYKUŁY » Artykuły » 16. konkurs fotograficzny „PODLASIE W OBIEKTYWIE im. Wiktora Wołkowa” rozstrzygnięty!

 

Szesnasta edycja ogólnopolskiego konkursu za nami. W tym roku zgłosiła sięrekordowa liczba 162 osób, nadsyłając 565 fotografii Podlasia. Zgłosili się uczestnicy z całej Polski, z przewagą osób z województwa podlaskiego. Najmłodszy uczestnik miał 10 lat, najstarszy 87

 

Podlasie to mozaika kulturowa- która znakomicie oddana została w fotografiach uczestników konkursu. Prawosławie, wielokulturowość, wyjątkowa przyroda Puszczy Białowieskiej, Knyszyńskiej, rozlewiska Biebrzy i Narwi, architektura- jak w kalejdoskopie możemy przeglądać się w tym rejonie Polski. Niektóre nadesłane fotografie wyraźnie nawiązywały do prac Wiktora Wołkowa - naszego patrona - ujęciem tematu, formą i klimatem.

 

W konkursie zdjęcia oceniało niezastąpione jury złożone z profesjonalnych fotografów i miłośników Podlasia, a jednocześnie przyjaciół Wiktora Wołkowa: Bożeny Walencik, Tomasza Kłosowskiego, Jarosława Chyry oraz Michała Kość.

 

 

 

Komisja po bardzo żmudnych i trudnych obradach przyznała następujące nagrody:

 

I NAGRODA:

 

Piotr Krassowski z Białegostoku

 

II NAGRODA:

 

Tomasz Sczansny z Nędzy

 

III NAGRODA:

 

Zuzanna Jabłońska z Białegostoku

 

WYRÓŻNIENIE :

 

  • Monika Chwojko z Białegostoku

  • Grzegorz Przyborowski z Ełku

  • Łukasz Horoszko z Suchowoli

  • Beata Wilczyńska ze Studzianek

  • Leszek Nowak z Piaseczna

  • Lubow Błonowska z Legionowa

  • Katarzyna Grochowska z Trypuci

  • Jarosław Jakóbczak z Krynek

  • Andrzej Goiński z Torunia

  • Justyna Sacharewicz z Zabłudowa

 

 

 

Niestety w tym trudnym dla wszystkich roku nie mogliśmy się osobiście zobaczyć z uczestnikami konkursu i wręczyć pamiątkowe dyplomy i nagrody. Jak wiele wydarzeń, tak i nasze ogłoszenie wyników przeniosło się do internetu. Miejmy nadzieję, że przyszły rok będzie inny.Materiał filmowy, zdjęcia nagrodzone i wypowiedzi jurorów można obejrzeć w krótkim materiale filmowym: https://youtu.be/wT-2lMCuoNE

 

 

 

Sponsorami nagród w konkursie byli: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Urząd Miasta Hajnówka, Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce.

 

 

 

Wystawę pokonkuroswą zdjęć będzie można oglądać w Muzeum Białoruskim w Hajnówce do XII 2021 roku. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania wystawy pokonkursowej oraz dalszego fotograficznego uwieczniania naszego wspaniałego Podlasia.

 

Konkurs objęty był honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Burmistrza Miasta Hajnówka.

 

 

 

Nad konkursem patronat medialny objęły : www.racyja.com , www.radio.bialystok.plwww.bialystokonline.plwww.wrotapodlasia.pl , www.hajnowka.pl , www.nigdywiecej.orgTV Podlasie, Telewizja Kablowa Hajnówka, ”Kurier Podlaski”, „Niva”.

 

 

 

 

 

Agnieszka Tichoniuk