APEL O POMOC DLA BARBARY BIEDUGNIS!

ARCHIWUM »  Archiwum » APEL O POMOC DLA BARBARY BIEDUGNIS!

SZANOWNI PAŃSTWO.

 

Jesteśmy rodzicami niepełnosprawnej w stopniu znacznym córki Barbary. Cierpi ona od urodzenia na mózgowe porażenie dziecięce i niedowład lewego splotu barkowego.

Basia przyszła na świat po bardzo ciężkim i skomplikowanym porodzie, z jednym punktem Apgar. Bezpośrednio po porodzie wykazywała tylko bardzo słabą pracę serca, uzyskała oddech dopiero w piątej minucie życia. Sprawiło to, że do chwili obecnej prawie nie mówi, wolno rozwija się fizycznie, psychicznie i intelektualnie.

W ósmym miesiącu życia przeszła operację splotu barkowego, a w wieku 4 lat chorobę zwaną zespołem hemolityczno-mocznicowym.

Od pierwszych tygodni jej życia prowadzimy rehabilitację. Dzięki intensywnej pracy naszej, rehabilitantów, wolontariuszy i nauczycieli w chwili obecnej Basia jest pogodną, względnie sprawną i mimo znacznego ograniczenia mowy kontaktową i towarzyską osobą.

Basia czyni powolne, ale ciągłe postępy w rozwoju mowy, umiejętności czytania, pisania i liczenia. Zaprzestanie nauczania nieuchronnie spowoduje regres i zanik już nabytych umiejętności.

Dotychczas osiągnięte efekty pozwalają nam wierzyć, że Basia, mimo problemu, który ją dotknął, ma ogromną szansę na poprawę zdrowia oraz na opanowanie umiejętności, które pozwolą jej godnie i samodzielnie żyć, ale niezbędna jest dalsza systematyczna nauka i wszechstronna rehabilitacja ruchowa i logopedyczna.

Cały proces edukacyjny i rehabilitacyjny musimy zorganizować i sfinansować we własnym zakresie, a koszty z tym związane wynoszą ok. 3000 zł miesięcznie.

 

Utrzymujemy się z renty socjalnej córki, świadczenia pielęgnacyjnego matki i emerytury ojca.

 

Dlatego też zwracamy się do Państwa jako do Ludzi Dobrej Woli, abyście pomogli nam w leczeniu, rehabilitacji i nauce córki.

 

Każdy przejaw zrozumienia i życzliwości jest dla nas nadzieją i pomocą w zmaganiu się z problemem, który dotknął nasze dziecko.

 

Barbara jest podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Fundacja jest Organizacją Pożytku Publicznego i jest zarejestrowana w KRS pod numerem 0000037904

 

Jeżeli możecie Państwo pomóc Basi to wpłaty prosimy dokonać na konto:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

ul. Łomiańska 5,  01-685 Warszawa

Bank BPH S.A 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

W tytule wpłaty prosimy wpisać: 840 - BIEDUGNIS BARBARA - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

 

Możecie Państwo również, nie wydając ani złotówki, pomóc Basi, przekazując na jej rzecz 1% podatku należnego.

 

Aby przekazać 1% podatku, należy w rocznym zeznaniu podatkowym, w polu „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz OPP”, podać  numer wpisu Fundacji do KRS, czyli:

0000037904

oraz w polu „Informacje uzupełniające” jako cel szczegółowy 1% wpisać: 840BIEDUGNIS BARBARA

 

Prosimy również o rozpowszechnienie powyższego apelu wśród współpracowników,

przyjaciół i firm współpracujących.

 

Szanowni Darczyńcy, prosimy o wyrażenie zgody w formularzu PIT na przekazanie swoich danych organizacji pożytku publicznego.

 

 

 

 

Dziękujemy.

                                                                                                                                                                                          

Kontakt z nami:

Alina i Krzysztof Biedugnis

ul. Św. Wojciecha 18/8

59-220 Legnica

tel. 76 72 37 137

e-mail: biedugnis@wp.pl

 

 

   Z poważaniem         

  Alina i Krzysztof Biedugnis