Białoruskie Spotkania Folkowe z Prymakami. 3 sierpnia w Michałowie

ARCHIWUM »  Archiwum » Białoruskie Spotkania Folkowe z Prymakami. 3 sierpnia w Michałowie

 

To jedna z największych i najważniejszych imprez kulturalnych mniejszości białoruskiej w Podlaskiem. Każdego roku ta impreza przyciąga do amfiteatru w Michałowie tysiące widzów. W tym roku organizatorzy postanowili wrócić do dawnej tradycji, a cały koncert poprowadzą znani i lubiani członkowie zespołu Prymaki.

 

 

 

Zapraszamy już w sobotę, 3 sierpnia do Amfiteatru Miejskiego w Michałowie. Początek imprezy o 17, a zabawa potrwa aż do białego rana (na pewno do 2 w nocy).

 

 

 

To będzie prawdziwa uczta muzyczna dla wszystkich wielbicieli folku, ale przede wszystkim muzyki, tradycji i kultury białoruskiej. Swój występ zapowiedziało blisko 30 zespołów i wykonawców, wśród nich największe gwiazdy z Białorusi: „Bahacz”, „Pieśniary” (którzy w tym roku obchodzą 50-lecie istnienia) i „Cernica”.

 

- Tegoroczne Białoruskie Spotkania Folkowe z Prymakami mają ambicje przywrócić tradycje biesiadowania, tak bliską kulturze białoruskiej – mówi Jerzy Ostapczuk, organizator wydarzenia. - Gospodarzami będzie zespół „Prymaki”, który przez cały czas trwania występów będzie siedział przy stole i witał każdego z gości, każdego z wykonawców.

 

W związku z tym przygotowywana jest strawa nie tylko duchowa. Przy scenie przez cały czas trwania koncertów mają być pieczone prosiaki, ma być tradycyjny poczęstunek białoruski, a na koniec pokaz fajerwerków.

 

- Zachęcamy wszystkich do przywiezienia ze sobą koców i urządzania pikników. Najbardziej zależy nam na takiej swobodnej, biesiadnej imprezie, gdzie wszyscy będziemy świetnie się bawić – podkreśla Marek Nazarko, burmistrz Michałowa.