Bielsk Podlaski odwiedzi prawdziwy Mikołaj z Laponii w poniedziałek 6 grudnia

ARCHIWUM »  Archiwum » Bielsk Podlaski odwiedzi prawdziwy Mikołaj z Laponii w poniedziałek 6 grudnia

Bielsk Podlaski odwiedzi prawdziwy Mikołaj z Laponii. Spotka się z naszymi mieszkańcami przed ratuszem w poniedziałek 6 grudnia. Przyjedzie na zaproszenie Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski, Fundacji Grupy Unibep „Unitalent” oraz Konsula Honorowego Republiki Finlandii w Białymstoku, a w organizacji jego wizyty pomoże też Nadleśnictwo Bielsk.

 

Mikołaj już po raz drugi znajdzie dla nas miejsce w swoim bogatym kalendarzu podróży. Pierwszy raz przyjechał do Bielska przed dwoma laty i został gorąco przyjęty przez bielszczan – zwłaszcza tych najmłodszych. Sam też miło wspominał wizyty u dzieci w szpitalu, spotkanie z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy, czy efektowną imprezę na placu przed ratuszem, w trakcie której był zauroczony talentami artystycznymi uczniów naszych szkół i przedszkoli.

 

W tym roku prawdziwy Mikołaj z Laponii przyjedzie do nas w swoje imieniny – 6 grudnia. Tego dnia, o godzinie 14:00, rozpocznie się impreza plenerowa na Placu Jana Pawła II – przed ratuszem. Na ustawionej tam scenie reprezentacje 17 bielskich placówek edukacyjnych i opiekuńczych przedstawią specjalnie przygotowane na tę okazję prezentacje. Będą one oceniane przez Mikołaja i towarzyszących mu jurorów, a najlepsze z nich zostaną nagrodzone. Całość odbędzie się w ramach projektu „Zadziw Mikołaja, czyli zaprezentuj się na 100%” przygotowanego przez Fundację Grupy Unibep „Unitalent”.

 

Imprezie – którą mogą obserwować wszyscy chętni – towarzyszyć będą koncerty młodych artystów z naszego miasta, podopiecznych „Unitalentu”. Całość poprowadzi aktor Mateusz Sacharzewski, a Mikołajowi asystować będzie Śnieżynka. Występy na scenie będą transmitowane na ustawionym w pobliżu ratusza telebimie.

 

Już wcześniej – w piątek 3 grudnia – na placu wokół ratusza staną żywe choinki, które przekaże Nadleśnictwo Bielsk. Przedszkolaki, uczniowie szkół i podopieczni placówek opiekuńczych udekorują je zgodnie ze swoimi pomysłami i bogatą fantazją. Przyozdobione drzewka także oceni Mikołaj, a później będą one upiększały nasze miasto w okresie świąteczno-noworocznym.

 

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy przedstawicieli Państwa Redakcji oraz wszystkich mieszkańców Bielska Podlaskiego na spotkanie z prawdziwym Mikołajem z Laponii – wponiedziałek 6 grudnia 2021 roku o godzinie 14:00 na Placu Jana Pawła II, przed ratuszem. Wstęp wolny z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i obostrzeń wynikających z przepisów epidemicznych.