Błotna liga mistrzów

ARCHIWUM »  Archiwum » Błotna liga mistrzów

Piłka błotna narodziła sięw Finlandii, najpopularniejsza jest w Rosji, Holandii, Brazylii, Szwecji, Islandii i Wielkiej BRytanii. Coraz większą popularność zdobywa w Polsce, chociaż historia Polskiej Piłki Błotnej nie jest zbyt długa. Pierwsze Mistrzostwa Polski odbyły się w 2011 roku w w Krasnobrodzie. W tym samym roku w Szczecinie odbyły się I Błotne Mistrzostwa Szczecin 2011.
Animatorami piłki błotnej na Podlasiu są Maciej Ranta i Jacek Borkowski. Rozgrywki w piłkę błotną to nie tylko sport ale i duża dawka humoru.
W pierwszych rozgrywkach w Czeremsze wzięło udział 18 zespołów w tym dwie kobiece. Tryumfował zespół Orzeł Niva z Kleszczel wyprzedzając BKP Gepard Rakovia Zawadka i LC Chełm. W tegorocznych rozgrywkach udział wzięły 23 zespoły męskie i 4 żeńskie. A gra w piłkę błotną nie jest łatwa. Z błotem w butach biegać nie jest łatwo a jego zgubienie w błotnej mazi dyskwalifikuje zawodnika. Zasady rozgrywek są podobne do tych w tradycyjnej piłce nożnej ale okoliczności dostarczają mnóstwo dobrej zabawy i humoru widzom i zawodnikom.
Wyniki II edycji Swampions Soccer League 2016
Kategoria mężczyźni
I miejsce - Old Boys Czeremcha
II miejsce - Torfowy DrTusz Białystok
III miejsce - Szczuczyn Białoruś
Najlepszy strzelec - Siergiej Bałabanow
Najlepszy bramkarz - bramkarz drużyny Szczuczyn Białoruś
Kategoria kobiety
I miejsce - Ramis Women
II miejsce - Błotne Księżniczki
III miejsce - Babski Team
Najlepsza bramkarka - bramkarka drużyny Błotne Damy
Puchar Fair Play zdobyła drużyna ze Szczuczyna na Białorusi.


Wiesław Sokołowski

Autorzy zdjęć Adam Wiluk i W.S.Sokołowski