Festyn „Pożegnanie lata” w Łubinie Kościelnym

ARCHIWUM »  Archiwum » Festyn „Pożegnanie lata” w Łubinie Kościelnym

Od czerwca 2016 roku nasza szkoła realizuje projekt „Dary przyrody”. Dzięki IX edycji programu „Działaj Lokalnie” i Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenia Euroregionu Puszcza Białowieska otrzymaliśmy fundusze na częściowe pokrycie naszych działań.
Jednym z działań był festyn środowiskowy „Pożegnanie lata”. Impreza odbyła się 28 sierpnia 2016 roku na placu przed szkołą. Było to duże przedsięwzięcie logistyczne, dlatego też zostało zorganizowane wspólnie z nowym proboszczem parafii NMP w Łubinie Kościelnym ks. kan. Andrzejem Puchalskim . Pomogli liczni sponsorzy i wolontariusze. Czy to w postaci pieniężnej jak Bank Spółdzielczy w Brańsku, Bank Spółdzielczy w Bielsku Podlaskim, Suempol, itd, czy w postaci rzeczowej takiej jak m.in. wypożyczenie sceny z Urzędu Gminy Rudka, czy w formie występu na scenie :-) (Sponsorzy w załączniku). Na festynie wystąpiły zespoły: „Surażanki, „3xTak”, „Młodzi Duchem”, wokalistka disco polo Aga eN, oraz chór parafialny pod przewodnictwem Andrzeja Porowskiego.
Gospodynie z okolicznych wsi przygotowały poczęstunek dla wszystkich obecnych - smaczne ciasta, kompot ze świeżych owoców, babka ziemniaczana oraz pieczone kiełbaski.
 Organizowano konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych: Można było przejechać się bryczką, samochodem wojskowym, pozjeżdżać na dmuchanej zjeżdżalni, pomalować twarz zamieniając się w bohatera z bajki lub filmu.
 Laureaci konkursu „Cudaki-kartoflaki”( wcześniejsze działanie projektu „Dary przyrody”) otrzymali nagrody rzeczowe.
 Okoliczni mieszkańcy mieli możliwość spędzenia czasu wspólnie z rodziną i znajomymi. Pomimo, iż w tym czasie w okolicy było aż 8 festynów, mieszkańcy Łubina Kościelnego i okolic nie zawiedli :-)
 Szkoła rokrocznie organizuje festyn na pożegnanie lata (często dofinansowany z działaj Lokalnie i ze sponsoringu) po to, by dzieci mogły z uśmiechem wrócić do szkoły. Dbamy o to by szkoła nie kojarzyła się tylko z nudnym obowiązkiem ale z pasją, aktywnością i spędzaniem czasu wolnego w sposób rodzinny.
 Wierzymy, że festyn był ciekawą imprezą i dostarczył uczestnikom wielu wrażeń. A już wkrótce kolejne działania z projektu: warsztaty kulinarne. Organizatorzy projektu:
Dorota Zimnoch, Sylwia Krasucka i Ewelina Kuczyńska

 

https://www.facebook.com/splubink/photos/?tab=album&album_id=1145630565496850