FESTYN RODZINNY DZIEŃ DZECKA GOK CZEREMCHA 6 CZERWCA 2021 R.

ARTYKUŁY » Artykuły » FESTYN RODZINNY DZIEŃ DZECKA GOK CZEREMCHA 6 CZERWCA 2021 R.

 

6 czerwca 2021 świętowaliśmy ,,Dzień Dziecka ‘’ w Gminnym Ośrodku Kultury w Czeremsze. Zorganizowano festyn rodzinny, podczas którego przygotowano mnóstwo wspaniałych atrakcji dla całych rodzin, które licznie przybyły na piknik.

 

Całą imprezę rozpoczął spektakl w wykonaniu Teatru Walnego , którego założycielem jest Adam Walny. Polski lalkarz oraz reżyser teatru lalek. To właśnie on bawił dzieci podczas spektaklu
„Przygody kropli wody ‘’ .

 

Olga Płuciennik z Pracowni Etnograficznej w Warszawie oczarowała dzieci i dorosłych swoją
,, Magią Opowieści ‘’ . W bardzo magiczny sposób zainscenizowała kilka teatralnych opowiastek , m.in. ,,Teatrzyk Kamishibai” , wprowadzając przy tym elementy kreatywności, zachęcając do samodzielnego tworzenia własnych opowieści młodych uczestników.

 

Z Warszawy przybyła Barbara Laskowska z Fundacji Czytam z Tobą . Usadowiła się w zacisznym miejscu i przyciągała do siebie jak magnez wszystkich , którzy mieli ochotę zatrzymać się na chwilę i sięgnąć po lekturę o tematyce bajkowej. Jej hasło brzmiało : ,, Ty ,ja i książki – mali i duzi , poczytamy razem ? ‘’

 

Na placu GOK , przez całe niedzielne popołudnie można było podziwiać wystawy Galerii Przechodniej .Jedną z nich jest niezwykła ,,Light Guides ‘’ – Na górskim szlaku. Wystawa fotografii zbiorowej z wyprawy pod okiem Tomasza Przychodzień , Piotra Lisowskiego i Michała Ostrowskiego . Przez kilka najbliższych miesięcy GOK Czeremcha będzie eksponował w plenerze wystawy tej właśnie galerii. Galeria Przychodnia to nie tylko i wyłącznie wystawy. Przyjechała do nas również z warsztatami plastycznymi – malowania na tkaninie , które zrobiły furorę wśród dzieci , młodzieży i dorosłych, Monika Ewa Wójtowicz ,znana artystka, która na co dzień uczy w dwóch warszawskich wyższych uczelniach artystycznych i prowadzi warsztaty z elementami artterapii. Prowadzone przez nią warsztaty zaktywizowały wszystkich uczestników festynu do kreatywnych działań artystycznych..

 

W tle działała ekipa wolontariuszy , która przygotowywała pyszne gofry, zbierając do puszki na rzecz chorego na SMA Rycerza Mikołaja z Białegostoku.

 


Michalina Szczytyńska GOK Czeremcha