I Jarmark Wielkanocny w Łapach

ARTYKUŁY » Artykuły »  I Jarmark Wielkanocny w Łapach

W dniu 10 kwietnia 2022r. na Placu Niepodległości w Łapach odbył się I Jarmark Wielkanocny w Łapach, na którym od godziny 11:00 wystawcy prezentowali wielkanocne przysmaki i ozdoby. Wyjątkowymi gośćmi Jarmarku były żywe króliczki, które Pani Ania z ośrodka agroturystycznego „Siedlisko u Gąski” zaproponowała oddać dla nowego właściciela, i tak też się stało. Króliczek znalazł nowy dom , w samą porę na Święta.

Dom Senior + w Łapach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Łapach oraz Świetlica Socjoterapeutyczna „Świat w kolorach” zaprezentowały piękne rękodzieło w postaci wielkanocnych stroików i palm, dekoracyjnych pisanek, kartek świątecznych i wianków.

Nie zabrakło także wielkanocnych smakołyków. Koła Gospodyń Wiejskich „Szeroka Struga" z Łap Pluśniak, „Wodźkowianki” z wsi Roszki - Wodźki  oraz  „Marysieńka” z Łap Korczak - przygotowały babki wielkanocne, sękacze, mazurki, baranki wielkanocne. Poza pięknym rękodziełem oferowały przepiękne stroiki wielkanocne, ciepłe napoje i gofry.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się „Rarytasy z Podlasia”, które proponowały świąteczne kiełbaski i wędliny, tradycyjne chleby, ćwikłę i kwas chlebowy.

Wśród stoisk znaleźć można było wiklinowe koszyki, tradycyjne serwetki, rzeźbę ludową, obrazy olejne, rękodzieło z włóczki, origami, makramę oraz wyroby ceramiczne. Na stoisku Vofka Adventure znalazły się wyroby z drewna: zajączki, jajka, świeczki, zawieszki, skrzyneczki, pisanki i zestawy do malowania ozdób dla dzieci. Pojawiły się także miody z pasieki Pana Wojciecha, ekologiczne syropy, soki i przetwory a także ukraińskie chlebki, które wyprzedały się co do jednego.

Jak podkreślił Burmistrz Łap „Jest to pierwszy, ale z pewnością nie ostatni Jarmark Wielkanocny w Łapach. Chciałabym, aby była to impreza cykliczna w naszym miasteczku. Organizatorem wydarzenia był Dom Kultury w Łapach. Jak przyznała Dyrektor Domu Kultury Wiktoria Wnorowska „Jarmark stał się pretekstem by nie tylko uczcić najpiękniejsze wyroby związane z obchodami Świąt Wielkanocnych, przepiękne rękodzieło lokalnych twórców i przepyszne wypieki utalentowanych gospodyń domowych ale by spotkać się dziś razem z mieszkańcami Łap i okolic po tak długim okresie pandemii”.

Zapraszamy do obejrzenia foto relacji z tego wydarzenia.