Jak zmotywować rodzica do uprawiania sportu

ARCHIWUM »  Archiwum » Jak zmotywować rodzica do uprawiania sportu

Kluby Sportowe Orange zachęcają do sportu!

 

Jak zmotywować rodzica do uprawiania sportu, dowiedziała się młodzież z Łap w powiecie białostockim.

 

Rodzice są dla dzieci największym autorytetem – nic więc dziwnego, że młodzi sportowcy zaangażowani w program Kluby Sportowe Orange, bardzo chcą włączyć rodziców do swoich sportowych aktywności. Uczniowie z klubu sportowego z Łap, podczas spotkania z Trenerami Orange, zobaczyli jakie ćwiczenia sprawdzają się we wspólnych aktywnościach z rodzicami.

 

W hali sportowej odbyły się zajęcia w towarzystwie Trenerów Orange. Trening był otwarty dla wszystkich zainteresowanych, miał na celu zaprezentowanie prostych aktywności, które mogą wykonywać wspólnie dzieci i rodzice, aby utrzymać dobrą kondycję i odnaleźć wspólną sportową pasję. 

 

Zajęcia miały charakter ogólnorozwojowy. W treningu wzięły udział dzieci z UKS Akademia Siatkówki Łapy. Jak powiedział trener z klubu Tomasz Mnich – Wczorajszy trening uważam za bardzo udany – dobrze się bawiliśmy, a przy tym poznaliśmy nowe ćwiczenia. Nasze zawodniczki na pewno wykorzystają je, by zmotywować swoich rodziców do wspólnego uprawiania sportu. Rodzinne treningi to doskonały pomysł na jesienną aktywność.

 

Bogumił Głuszkowski, jeden z Trenerów Orange, zwraca uwagę na bardzo istotną rolę rodziców w zaangażowaniu dziecka w sport i aktywność fizyczną. Podpowiada również w jaki sposób rodzice powinni podejść do tematu uprawiania sportu ramię w ramię ze swoimi pociechami. – Wspólny trening rodzica z dzieckiem odbiega znacznie od zajęć, które dla młodego sportowca przygotowuje trener – i bardzo dobrze! W rodzinnej aktywności nie chodzi o realizowanie skomplikowanego planu treningowego, a o frajdę i wspólne aktywne spędzanie czasu. Ważna jest wzajemna inspiracja do działania oraz proponowanie aktywności atrakcyjnych dla każdej ze stron. Najlepiej sprawdzą się wszelkie gry zespołowe, wspólne wyjścia do lasu czy wycieczki rowerowe, a także marszobiegi z elementem pokonywania przeszkód. Liczy się fun! – przekonuje trener.

 

Trening w Łapach był jednym z pięćdziesięciu, które przeprowadzane są w tym roku w ramach najnowszej edycji Klubów Sportowych Orange. Jest to odpowiedź na potrzebę, którą zgłaszali trenerzy, rodzice i młodzi sportowcy.

 

To jednak nie wszystkie działania realizowane w tym roku w ramach programu Kluby Sportowe Orange. Aż 100 klubów z całej Polski, w tym UKS Akademia Siatkówki Łapy, biorących udział w programie ma szansę wygrać wspólny trening z gwiazdą sportu: Jerzym Dudkiem, Mileną Radecką, Arturem Siódmiakiem, Tomaszem Jankowski i Marcinem Urbasiem.