Jubileusz 15-lecia Klubu Seniora „Razem” z Wyszek

ARTYKUŁY » Artykuły » Jubileusz 15-lecia Klubu Seniora „Razem” z Wyszek

 

Piękna polska złota jesień była świadkiem jubileuszu 15-lecia Klubu Seniora w Gminnym Centrum Biblioteczno- Kulturalnym w Wyszkach. Na uroczystość tłumnie przybyli zaproszeni goście: przedstawiciele lokalnego samorządu, parafii, instytucji i firm z wiązanych z naszymi okolicami a przede wszystkim koleżanki i koledzy ze wszystkich kół gospodyń wiejskich, z którymi jesteśmy zaprzyjaźnieni: z Niewina Borowego, Strabli, Zawyk, Suraża i Klubu Seniora z Kalnicy.

 

Niewielu wie, że inicjatorem spotkań seniorów był pan Henryk Zalewski – ówczesny dyrektor GOKSiT-u. Na początku istnienia klubu było nas około 30 osób, spotykaliśmy się przy kawie i herbacie na zwykłe pogaduchy. Później nasze szeregi przerzedziły się, jednak ci, którzy zostali, z coraz większym entuzjazmem zaczęli realizować swoje pomysły na funkcjonowanie klubu. Tak narodził się pomysł na śpiewanie. Dziś występujemy z własnym repertuarem na uroczystościach gminnych i parafialnych. Bierzemy udział w konkursach kulinarnych, promujących nasz region. Występujemy na uroczystościach patriotycznych oraz jeździmy na wycieczki krajoznawcze i do kina na filmy z naszych młodych lat. A na dowód, że dopisują nam dobre humory, występujemy też z własną scenką kabaretową.

 

W 2020 roku podjęliśmy decyzję o przekształceniu w koło gospodyń wiejskich- dało to nam nowe możliwości, narodziły się nowe pomysły. Prowadzimy kronikę wszystkich wydarzeń- tych które zorganizowaliśmy sami jak i tych w których uczestniczyliśmy jako goście. I wciąż spotykamy się przy herbacie by porozmawiać, pośmiać się i pośpiewać.

 

Nasze jubileuszowe spotkanie nie mogło by się odbyć bez wsparcia finansowego instytucji i firm z naszego terenu. Dziękujemy Pani Dyrektor Banku Spółdzielczego w Brańsku – oddział Wyszki- Barbarze Wyszkowskiej – Perkowskiej; Panu Andrzejowi Dębickiemu, właścicielowi firmy Transport, Handel i Produkcja Drewna w Strabli; Panu Kamilowi Oksimowiczowi, właścicielowi firmy DREWCAR; Panu Cezaremu Świstakowi z Nadleśnictwa Bielsk Podlaski; Państwu Genowefie i Januszowi Wyszkowskim, właścicielom sklepu Rolnik w Wyszkach; Panu Markowi Kuczyńskiemu, Prezesowi Wodociągów Podlaskich; Panu Marcinowi Tarasiukowi, właścicielowi firmy Ogród Marcina; Panu Markowi Jaroszowi wraz z zespołem.

 

Nasze jubileuszowe spotkanie było wspaniałą okazją do wspólnej zabawy, do prezentacji swoich osiągnięć i talentów i do międzypokoleniowej integracji. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie.

 

Klub Seniora „Razem” z Wyszek