KONCERT „MUZYKA BEZ ZASTRZEŻEŃ” vol.2 – „Музыка без засцярог”

ARCHIWUM »  Archiwum » KONCERT „MUZYKA BEZ ZASTRZEŻEŃ” vol.2 – „Музыка без засцярог”

 

Drugi jesienny  koncert w tym roku organizowany przez Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce. Na scenie znów zagrają kapele grające dobrą rockową muzykę w języku polskim i białoruskim. Znów wspieramy też kampanię „Muzyka przeciwko rasizmowi”!!!!

 

Kiedy: 10.11.2017 godz. 17.00, wstęp wolny

Gdzie:  Hajnówka, Scena w Mozaikarni –budynek Muzeum Białoruskiego, ul. 3 Maja 42

 

Zagrają:

 

NIEMORALNA PROPZYCJA – folk rock (Białystok)

Projekt powstały w sierpniu 2016 r. Gatunek jaki reprezentuje to przede wszystkim muzyka rockowa oraz wschodni folk-rock. Są to w większości piosenki opracowane, ale zespół ma w planach także nagranie utworów autorskich. Na uwagę zasługuje bogate instrumentarium.

Skład: Dawid Krot - wokal, frontman, Michał Borkułak - akordeon, instrumenty klawiszowe, Paweł Tarasiuk - gitara elektryczna, Oskar Cis - gitara basowa, Janek Rutkowski - saksofon, instrumenty klawiszowe, Paweł Gołębiewski - perkusja

https://www.facebook.com/niemoralnapropozycja/

 

KREHA –rock alternatywny (Białystok)

Kreha to kilku kolesi lubiących grać i nawet śpiewać. Ich twórczość nawiązuje do punka lat 80, a tworzą od kilku miesięcy. Ich twórczość nawiązuje do punka lat 80, a tworzą od kilku miesięcy.Teksty pisze Krzysiek, komponuje najczęściej Maciek i gra gitara. Śpiewa Mateusz, perkę ogarnia Grzesiek, na saksofonie przygrywa Hubert. Bas jest Emski, a na klawiszach gra absolutnie Krystian.

Skład: Gitara: Maciek Pieńczak, Wokal: Mateusz Wasilewski, Bębny: Grzegorz Anuszkiewicz

Bas: Maciej Emski Snitkowski, Sax: Hubert Buharewicz, Klawisze: Krystian Sulkiewicz, Teksty: Krzysiek Szubzda

https://www.facebook.com/krehabialystok/

 

SAJGON - punk rock (Wałbrzych)

Zespół założony w latach 89-90 w Wałbrzychu grał do roku 95, ostatni koncert zagrał w Jarocinie. Po długoletniej przerwie i zmianie praktycznie całego składu (oprócz wokalisty oraz gitarzysty Sławomira Trocha), kapela pojawiła się na krótki czas w roku 2009 -2011. Wtedy właśnie zagrali też w 2010 r. na 2 . FMR ROCKOWISKO HAJNÓWKA 2010. W 2017 roku ponownie zagrali na hajnowskim festiwalu, tym razem będzie Sajgon w odsłonie klubowej….

Skład: Sławomir Sajgon Trocha, Rafał Rufio Leśniak, Paweł Quzi Kuzniewski, Daniel Guzik Guzik

 https://www.facebook.com/sajgonwch/

 

TZN XENNA – punk rock (Warszawa)

TZN Xenna to zespół którego początki sięgają roku 1981-ego. Powstał w sierpniu1981 roku w Warszawie z inicjatywy wokalisty Krzysztofa "Zygzaka" Chojnackiego, gitarzysty Marka "Markusa" Kucharskiego, perkusisty Tomasza "Gogo Szulca" Kożuchowskiego i basisty Piotra "Czombego" Dubiela. Zespół grał do 1987 roku, reaktywacja kapeli nastąpiła w 2011 roku. Od tamtej pory zespół znów intensywnie działa na polskiej scenie punk. W Hajnówce zagrają po raz pierwszy. 

Skład: Zygzak-vocal, Tele kesur-gitara, Panek- bas, Ognista Dynia-perkusjaZygzak - vocal
Tele kesur - gitara
Panek - bas
Ognista Dynia - perkusjaAsS

https://www.facebook.com/tznxennaoi

Organizator:

Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce; www.muzeumbialoruskie.hajnowka.pl 

PARTNER: Stowarzyszenie Kulturalne TYBEL/ Hajnowski Dom Kultury

PATRON: Stowarzyszenie Nigdy Więcej www.nigdywiecej.org

 

Zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku, Urzędu Miasta Hajnówka.