Lowlanders z pierwszym w historii tytułem Ulubionej Drużyny Województwa Podlaskiego

Sport » Artykuły » Lowlanders z pierwszym w historii tytułem Ulubionej Drużyny Województwa Podlaskiego

 

Ponad 10 000 głosów i 300 000 wyświetleń - przez kilka tygodni kibice na stronie samorządu Województwa Podlaskiego w serwisie Facebook głosowali na swoje ulubione kluby. W Wielkim Turnieju Województwa Podlaskiego wystartowało 16 zespołów, ale najlepsi okazali się futboliści z Lowlanders Białystok. Za największą liczbę głosów w indywidualnym pojedynku wyróżnione zostały także Wigry Suwałki. W środę (30.12) pamiątkowy puchar zwycięzcom wręczył marszałek Artur Kosicki.

 

- Serdecznie gratuluję Lowlanders Białystok zdobycia kolejnego pucharu w tym roku. Mam nadzieję, że dumnie stanie on na jednej półce z trofeum wicemistrzostwa Polski. Chciałbym podziękować także wszystkim zespołom, które wzięły udział w tej zabawie oraz internautom, którzy oddawali swoje głosy – mówił podczas wręczania pucharu marszałek Artur Kosicki. – Akcja, którą zorganizowaliśmy na naszym profilu przeobraziła się w coś naprawdę dużego.  Mam nadzieję, że w przyszłości jeszcze bardziej się rozwinie, gdyż chcemy mówić bardzo dużo o naszym potencjale sportowym i to w każdej dyscyplinie – dodał.

 

Od samego początku turniej przyciągał dużą liczbę fanów drużyn biorących w nim udział. W pierwszej rundzie najciekawszy pojedynek odbył się pomiędzy UKS Centrum Augustów oraz Rugby Białystok. Pojedynek rozstrzygnął się praktycznie w ostatnim momencie, ale lepsi o 30 głosów okazali się siatkarze z Augustowa.

 

W drugiej rundzie doszło do kilku niespodzianek. Na etapie ćwierćfinału odpadli m.in. Jagiellonia Białystok czy Ślepsk Suwałki, zespoły które na początku rozgrywki mogły być stawiane w roli faworytów. Żółto-czerwoni ulegli trzecioligowemu Ruchowi Wysokie Mazowieckie, a siatkarze musieli uznać wyższość czwartoligowego Tura Bielsk Podlaski. Z turniejem pożegnał się także UKS Centrum Augustów, który w pierwszej rundzie zdobył najwięcej punktów ze wszystkich drużyn. Pokonali ich późniejsi zwycięzcy całej zabawy.

 

W półfinale spotkały się Lowlanders Białystok i Wigry Suwałki. Pojedynek stał na bardzo wysokim poziomie. Oba kluby zdobył ponad 1000 głosów, co ustanowiło rekord Wielkiego Turnieju Województwa Podlaskiego. Ostatecznie Wigry Suwałki zakończyły swoją przygodę, ale ich wyczyn został odpowiednio wyróżniony - zespół również miał otrzymać puchar, jednak wiceprezes klubu nie mógł pojawić się na spotkaniu ze względów zdrowotnych.

 

Finałowe futbolowo-piłkarskie starcie przyniosło już trochę mniej emocji. Tur Bielsk Podlaski, który w poprzednim etapie wyeliminował Ruch Wysokie Mazowieckie stracił do Lowlanders niemalże 600 głosów co przyniosło pewne zwycięstwo Wicemistrzów Polski w Futbolu Amerykańskim. Tym samym to Lowlanders Białystok zdobył tytuł Ulubionej Drużyny Województwa Podlaskiego!

 

- To dla nas bardzo duże wyróżnienie i niespodzianka. Rywalizowaliśmy z klubami z popularniejszych dyscyplin. Kibice futbolu amerykańskiego pokazali jednak charakter. Dziękujemy wszystkim, którzy oddali na nas głos i oczywiście w stadzie siła – podkreślił Piotr Morko, prezes Lowlanders.

 

Bartłomiej Modzelewski

 

fot. Piotr Babulewicz