Mini Jarmark

ARTYKUŁY » Artykuły »  Mini Jarmark

,,Mini Jarmark wokół Hajnowskiego Domu Kultury’’ to okazja do
- miłych spotkań,
- wesołych zabaw z animatorem dla dzieci,
- relaksu z muzyką na żywo, w wykonaniu regionalnych zespołów,
- zakupu oryginalnych, ręcznie wykonanych przedmiotów, obrazów z malarstwem i smakołyków na minijarmarkowym kiermaszu,
a także nabycia umiejętności w różnych technikach rękodzielniczych na licznych warsztatach rozlokowanych na placu przy HDK.
Właśnie taki Mini Jarmark odbył się w dniu 26 sierpnia na zrewitalizowanym terenie wokół Hajnowskiego Domu Kultury.

 

W ostatnią sobotę sierpnia na Mini Jarmarku można było usiąść przy stoliku i nauczyć się od twórców z naszego regionu: wyszywania krzyżykiem zakładek, haftowania kwiatowych wzorów na małych płócienkach, plecenia koszyków gospodarczych czy mis i dzbanów ze słomy, robienia makatek wyszywanych tasiemkami, wypalania pamiątkowych deseczek, tworzenia kwiatów z bibuły, dziergania serwetek i zabawek na szydełku. Dzieci chętnie uczestniczyły w warsztatach lepienia z gliny, tkania małych, kolorowych gobelinów z wełnianych nici, rysowania zwierzątek, a także szycia i ozdabiania woreczków odblaskowych. Pięknie przystrojone stoisko z miodem przyciągało smakoszy pszczelich produktów, a własnoręcznie pieczone przez młodego cukiernika pyszne babeczki jagodowe szybko znikały w ustach wielbicieli słodyczy.
W tle, na plenerowej scenie grały i śpiewały znane i lubiane zespoły: Chór Miasta Hajnówka, Chór Leśników, Lotos, Studio Piosenki HDK, Swietłana Malesa, Zespół Pieśni Echo Puszczy, Retro Band oraz zatańczyły zespoły z HDK: Mażoretki SHOCK Hajnówka i Zespół Tańca Ludowego ,,Przepiórka”.
Na najmłodszych czekały zabawy z animatorem podczas „Zabaw animacyjnych” oraz malowanie twarzy i wyplatane warkoczyki.
MiniJarmark zakończyła zabawa taneczna z fantastycznym zespołem Dobryje Grajki, który porwał do tańca przybyłych uczestników.
Wszystkim dziękujemy za obecność.
 
Opis galerii zdjęć: Na zdjęciach widać ludzi uczestniczących w Mini Jarmarku.