Narwiański Zajazd Szlachecki

ARTYKUŁY » Artykuły »  Narwiański Zajazd Szlachecki

Znakomity pokaz jeździectwa w wykonaniu Szwadronu Kawalerii im. 10. Pułku Ułanów Litewskich to nieodłączny element imprezy plenerowej, która od lat odbywa się w Łapach-Szołajdach. Piękne ułanki w kolorowych, długich spódnicach i ułani w strojach szlacheckich prezentują swoje woltyżerskie umiejętności w brawurowy i bardzo widowiskowy sposób.

 

Od lat Narwiański Zajazd Szlachecki ma swoich wiernych widzów i uczestników zabawy. Również w tym roku bogaty program tego jednego z ciekawszych wydarzeń plenerowych w naszej gminie, przyciągnął wielu odwiedzających. Oprócz pokazu koni było mnóstwo stoisk promocyjnych, wspaniałe atrakcje dla dzieci, dużo dobrej muzyki, pyszne jedzenie serwowane przez Koło Gospodyń Wiejskich „Łapianka na obcasach” oraz wyjątkowa okazja do rodzinnych spotkań. Uczestnicy imprezy świetnie się bawili, rzucając chomątem czy tocząc bele z sianem.

 

Licznie zgromadzonych gości na początku imprezy powitali i życzyli udanej zabawy m.in. burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski wspólnie z dyrektor Domu Kultury w Łapach Wiktorią Wnorowską i Edytą Łapińską z Wiejskiego Domu Kultury w Łapach-Szołajdach.  

 

Zagrał m.in. zespół „Kapela pod wezwaniem” z Suraża, zespół „Świtanak” oraz zespół folklorystyczny „Kolej na Łapianki” a zaśpiewał chór „Łapskie Nutki”. Wieczorem można było potańczyć.

 

Impreza w Łapach-Szołajdach upamiętnia szlacheckie korzenie naszej gminy.