Nie zaszczepiłeś się! Nie odkładaj decyzji o szczepieniu - zaszczep się i żyj normalnie!

ARTYKUŁY » Artykuły » Nie zaszczepiłeś się! Nie odkładaj decyzji o szczepieniu - zaszczep się i żyj normalnie!

Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ zachęca mieszkańców regionu do dodatkowego wzmocnienia swojej odporności przeciw COVID-19 szczepiąc się 3. dawką. Przypominamy dlaczego warto się zaszczepić oraz jak w prosty sposób zarejestrować się na szczepienie.

 

Dlaczego warto się zaszczepić przeciwko COVID-19:

Pamiętajmy, że szczepienie przeciwko COVID-19 to ochrona naszych bliskich, dzieci, przyjaciół oraz nas samych przed niebezpieczeństwem. Poprzez przyjęcie szczepionki możemy uratować komuś życie i zyskać spokój dla nas samych. To tylko kilka powodów, dla których warto poddać się szczepieniu przeciwko COVID-19. Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Szczepionka daje nam taką możliwość. Szczepienie przeciw koronawirusowi to najskuteczniejsza broń w walce z ciężkim przebiegiem choroby oraz śmiercią. Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że zaledwie 0,26 proc. osób zaszczepionych zostało zakażonych koronawirusem!

 

Komu dedykowana jest trzecia dawka szczepionki:

Jeśli od szczepienia minęło minimum 6 miesięcy, można przyjąć 3. przypominającą dawkę szczepionki. Od 2 listopada 2021 r. szczepienia przypominające dostępne są dla wszystkich w pełni zaszczepionych osób pełnoletnich. Jeśli spełniony jest ten warunek, skierowanie na szczepienie dawką przypominającą zostanie wystawione automatycznie.

 

Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ przypomina, że od 7 czerwca 2021 r. szczepionkę przeciw COVID-19 mogą przyjmować również dzieci od 12 roku życia.

 

Jak zarejestrować się na szczepienie:

Rejestracja na szczepienie jest bardzo prosta i na każdym etapie otrzymamy profesjonalne wsparcie i pomoc. Na szczepienie możemy rejestrować się w placówkach medycznych, aptekach, galeriach handlowych oraz u pracodawcy. Dzięki temu dostęp do preparatu przeciw COVID-19 jest jeszcze prostszy. Na szczepienie przeciw COVID-19 możemy zgłosić się również klasycznie. Rejestracja zajmuje tylko chwilę i możliwa jest przez:

- bezpłatną infolinię 989;

- SMS o treści SzczepimySie na numer 880-333-333;

- pobliski punkt szczepień;

- stronę www.pacjent.gov.pl.

 

Należy pamiętać, że lekarz w punkcie szczepień może samodzielnie wystawić e-skierowanie na szczepienie. Dzieje się tak w przypadku braku automatycznie wystawionego e-skierowania. Każdorazowo lekarz ocenia też odstęp od ostatniego szczepienia – minimum 180 dni w przypadku dawki przypominającej.

 

Gdzie można się zaszczepić przeciwko COVID-19:

Aktualna mapa punktów szczepień w województwie podlaskim znajduje się na stronie internetowej www.gov.pl oraz na stronie internetowej Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ www.nfz-bialystok.gov.pl. Podmioty wykonujące działalność leczniczą oraz apteki wykonujące szczepienia przeciwko COVID-19 w województwie podlaskim otwarte są w godzinach porannych i popołudniowych, tak aby każda osoba zainteresowana szczepieniem mogła je wykonać o dowolnej porze dnia.  

 

Pamiętajmy więc, że rodzina oraz bliscy są wartością, którą należy chronić. Korzystajmy z możliwości szczepień przeciwko COVID-19 i nie odkładajmy decyzji o szczepieniu

 

www   twitter   TIP

pacjent   Akademia NFZ   SZCZEPIMY SIE

 cid:image002.png@01D6B0FA.7FEBCA00