Otwarcie centralnej sterylizatorni

ARTYKUŁY » Artykuły » Otwarcie centralnej sterylizatorni

 Bielsk Podlaski

 

Otwarcie centralnej sterylizatorni

 

Ta inwestycja jest na codzień niewidoczna chociaż kosztowała 5 663 473,71 złotych, ale niezwykle ważna. Wielu pacjentów nie ma nawet pojęcia o jej istnieniu. Bez niej trudno sobie wyobrazić jakiekolwiek operacje czy nawet najpropostsze zabiegi. To także inwestycja z brodą. Projekt powstał jedenaście lat temu ale zrealizowany został dopiero teraz. Wcześniej w tym budynku mieściła się pralnia. 28 czerwca uroczyście oddano do użytku centralną sterylizatornię. I była to jedyna okazja do jej obejrzenia przez osoby z zewnatrz. Na codzień nie mają do niej dostępu nawet nie zatrudnieni tu pracownicy szpitala.

 

Starosta bielski Sławomir Snarski podkreślając wysokie miejsce bielskiego szpitala w branżowych rankingach podkreślił, że jest to efekt ciężkiej i owocnej pracy dyrekcji i pracowników I serdeczni im za to podziękował.

 

Oddana w piątek inwestycja to część większego projektu o łącznej wartości 5 663 473,71 zł. W jego ramach przewidziano także zakup nowoczesnego wyposażenia na potrzeby Oddziału Urazowo-Ortopedycznego i Poradni urazowo-ortopedycznej oraz Oddziału Chirurgicznego z Pododdziałem Chirurgii Naczyniowej i Poradni chirurgicznej. Projekt został dofinansowany kwotą 3 817 979,02 zł z funduszy unijnych. 1 845 494,69 zł stanowiły środki własne. Inwestycje dofinansowały dwa samorządy: miasto Brańsk kwotą 10 000 zł, a gmina Wyszki kwotą 20 000 zł

 

(wss)