Piłkarski turniej podstawówek

ARCHIWUM »  Archiwum » Piłkarski turniej podstawówek

 Zainteresowanie uprawianiem piłki nożnej utrzymuje się w powiecie hajnowskim na wysokim poziomie. Jednak osiągane wyniki są niesatysfakcjonujące w szczególności na poziomie reprezentacji szkolnych. Tutaj już od kilku lat nie możemy się przebić do pierwszej ósemki województwa. Jak będzie w tym roku? Czy chłopcy z SP 2 Hajnówka przebrną przez fazę grupową? Przekonamy się o tym już 12 października 2016 r.

 

W Finałach Powiatu Hajnowskiego, który się odbył w dniu 28 września 2016 r. wzięło udział 8 drużyn. W pierwszej fazie rozegrano eliminacje grupowe systemem „każdy z każdym” na dwóch boiskach „orlika” przy I LO i ZS 1. W walce o trzecie miejsce wicemistrzowie grupy „A” SP Narewka, pokonali drugi zespół z grupy „B” SP 6 Hajnówkę 3: 1. Natomiast zwycięzcy swoich grup stoczyli zacięty bój o miejsce pierwsze i awans do dalszego etapu rozgrywek. Skuteczniej strzelali zawodnicy z SP 2 Hajnówka i to oni wyszli zwycięsko z całego turnieju.

 

Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce. Mecze sędziowali: Marek Hanula i Tomasz Dobosz.

 

Końcowa klasyfikacja szkół

 

       I miejsce -  Szkoła Podstawowa nr 2 w Hajnówce

 

       II miejsce – Szkoła Podstawowa w Dubiczach C.

 

     III miejsce – Szkoła Podstawowa w Narewce

 

    IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6 w Hajnówce

 

   V – VI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 w Hajnówce

 

                             - Szkoła Podstawowa w Narwi

 

VII – VIII miejsce – Szkoła Podstawowa w Czeremsze

 

                              - Szkoła Podstawowa nr 3 w Hajnówce

 

Janusz Ludwiczak