Pokonkursowa plenerowa wystawa w Łapach

ARTYKUŁY » Artykuły » Pokonkursowa plenerowa wystawa w Łapach

Wystawa przygotowywana na otwartym terenie otwarta jest połowy maja. Ekspozycje z pracami konkursowymi wywieszone są na ogrodzeniu Domu Kultury w centrum Łap. Ekspozycja obejmuje 28 zestawów.

Wystawa zewnętrzna to rodzaj skromnego wstępu do działalności merytorycznej w nowej lokalizacji Domu Kultury w Łapach, który oficjalnie otwarty zostanie już w lipcu.

Wystawa pokonkursowa to artystyczne podsumowanie ogłoszonego w ubiegłym roku konkursu fotograficznego pt. „Ziemia Łapska - wczoraj i dziś”. Miał on polegać na ukazaniu zmian, które zaszły na terenie miasta i gminy Łapy na przestrzeni lat, poprzez zestawienie starej fotografii z aktualną ilustrującą lokalne obiekty np. budynki, miejsca czy przyrodę.

Konkurs miał charakter otwarty i skierowany był zarówno do amatorów, jak i osób zajmujących się profesjonalnie fotografią.

14 maja br. Wiktoria Wnorowska – dyrektor Domu Kultury w Łapach wraz z Burmistrzem Łap Krzysztofem Gołaszewskim uroczyście otworzyli wystawę i wręczyli nagrody laureatom konkursu.