Prawdziwy Mikołaj z Laponii w Bielsku Podlaskim

ARTYKUŁY » Artykuły » Prawdziwy Mikołaj z Laponii w Bielsku Podlaskim

Prawdziwy Mikołaj z Laponii w Bielsku Podlaskim”

 

Po raz pierwszy w historii Bielska Podlaskiego odwiedzi nas prawdziwy Mikołaj z Laponii! Pojawi się on w naszym mieście w poniedziałek 2 grudnia 2019 roku na zaproszenie Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski, Fundacji Grupy Unibep „Unitalent” oraz Konsula Honorowego Republiki Finlandii w Białymstoku.

 

Mikołaj spędzi u nas kilka godzin, w trakcie których odwiedzi m.in. małych pacjentów i ich opiekunów ze szpitalnego oddziału dziecięcego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim, a także spotka się w urzędzie miasta z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Bielsku Podlaskim. Będzie to dla tych osób okazja do chwili zapomnienia o bólu i codziennych troskach u boku postaci z dziecięcych marzeń. Gość z Laponii zaszczyci też swoją obecnością spotkanie rodzin pracowników Grupy Unibep.

 

Głównym punktem wizyty Mikołaja będzie spotkanie z mieszkańcami, które rozpocznie się około godziny 14.30 na Placu Jana Pawła II, przed bielskim ratuszem. Tam już od godziny 14.00 będziemy oczekiwać na przyjazd naszego gościa śpiewając kolędy wspólnie ze Studiem Piosenki „Fart” z Bielskiego Domu Kultury.

 

Później przed Mikołajem przedefilują reprezentacje osiemnastu placówek z naszego miasta (przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz placówek opiekuńczych), których podopieczni zaprezentują specjalnie przygotowane na tę okazję programy. Będą one oceniane przez Mikołaja i towarzyszących mu jurorów, a najciekawsze z nich zostaną nagrodzone. Upominki otrzymają wszystkie reprezentacje prezentujące się przed gościem honorowym. Całość odbędzie się w ramach projektu „Zadziw Mikołaja, czyli zaprezentuj się na 100%” przygotowanego przez Fundację Grupy Unibep „Unitalent”.

 

Punktem kulminacyjnym poniedziałkowej wizyty będzie wspólne zapalenie światełek na choince ustawionej przed ratuszem oraz świątecznych iluminacji, którego dokona Mikołaj wraz organizatorami: Burmistrzem Miasta Bielsk Podlaski Jarosławem Borowskim, Prezesem Fundacji Grupy Unibep „Unitalent” Wojciechem Jarmołowiczem i Konsulem Honorowym Finlandii w Białymstoku Andrzejem Parafiniukiem.

 

Na tę niecodzienną uroczystość z udziałem niezwykłego gościa zapraszamy wszystkich mieszkańców Bielska Podlaskiego – dorosłych i dzieci w każdym wieku. Niech przedświąteczne spotkanie z prawdziwym Mikołajem z Laponii zjednoczy nas w sympatycznej atmosferze i rozbudzi w nas koncert ciepłych uczuć!

 

W załączeniu – plakat zapowiadający spotkanie Mikołaja z mieszkańcami Bielska Podlaskiego na Placu Jana Pawła II przed ratuszem.