Premiera książek Pani Laury Żurawskiej

ARTYKUŁY » Artykuły » Premiera książek Pani Laury Żurawskiej

 Premiera książek Pani Laury Żurawskiej

 

W dniu 11 grudnia 2021 r. odbyła się premiera ośmiu książek autorstwa Pani Laury Żurawskiej, która od kilku lat jest mieszkanką Hajnówki i z uwagi, że identyfikuje się z naszym miastem i jego okolicą, lubi jak mówi się o Niej "Hajnowianka".

 

Autorka mówi o sobie, że jest prawdziwym wolnym duchem. Identyfikuje się z naturą oraz poszukuje sposobu na szczęśliwe i spokojne życie. Od lat opisuje swoje przemyślenia i podsuwa sposoby na uporanie się z niekiedy uciążliwą codziennością. Daje wskazówki wszystkim, którzy chcą w końcu być wolni od zgiełku, od gonitwy za dobrami materialnymi i pozycją na rynku. Pomoga odnaleźć własny balans w tym skomplikowanym świecie. Wszystkie rady i wskazówki dobiera starannie, na podstawie swoich własnych przeżyć, obserwacji oraz doświadczeń. Od zawsze była dobrym obserwatorem i umiała wyciągać wnioski, dlatego odnalazła swoją prawdziwą pasję w pisaniu książek i prowadzeniu szkoleń.

 

Premiera książek odbyła się w Dworze Bartnika w Narewce i obejmowała osiem tytułów autorstwa Pani Laury, w tym:

 

  1. "Rozmowy z guzikiem" – niesamowite rozmowy mamy z synkiem. Każda rozmowa z puentą ...Książka pokazująca postrzeganie świata oczami niezwykle wyjątkowego dziecka. Ponadto są tam też elementy z zakresu: relacji, odzyskiwania siebie i podpowiedzi z życia. Książka składa się z dwóch części. Świetna dla dzieci, część gdzie są dialogi, pozostała część dla dorosłych.

  2. "Jej wiersze" – zbiór wierszy autorki z różnych okresów życia, pokazujących DROGĘ i ZMIANY...Od tych z dużą ilością pytań ...po wiersze przebudzonej kobiety ...a nawet te najbardziej osobiste. Piękna Twórczość niezwykle wrażliwej Duszy.

  3. "Nie ma takiego bagna, z którego nie da się wyjść" - thriller biznesowy o mocnym wątku osobistym, autobiografia autorki spisana w dosyć niecodzienny sposób. Książka, która pomaga zobaczyć swoje bagno jako kałużę przy bagnie autorki. Bardzo mocny mentalny przekaz i to jedna z tych książek, o których się nie zapomina. Można czytając książkę, zechcieć zmian w swoim życiu. Bestseller… autorka tylko się uśmiecha pytana o to ile nakładów sprzedała… i rozdała… bo i to robiła wielokrotnie w pociągach, na wystąpieniach...

  4. "Porządki życia" - to podręcznik. Ta książka każdego poprowadzi w kierunku zmian. To miesiące, dzień po dniu, zadanie o poranku....wieczorem podsumowanie. Książka jest odpowiedzią na prośby uczestników kursów autorki. Psychologia, Fizyka kwantowa i sporo nauki zebrane w ćwiczenia i podpowiedzi ...zebrane w kursy duchowe ... nie związane z żadną religią, a oparte o głęboką wiarę i naukę poszerzającą zakamarki świadomości i podświadomości. Poradnik życia ...dla tych co się budzą ...

  5. "Rozmowy duszy" – książka pełna dialogów z Duszą. Tu znajdziesz odpowiedzi na większość ważnych pytań dotyczących życia, świadomego życia. Jeśli dotąd nie potrafiłaś, dowiesz się jak rozmawiać z Bogiem... Do tego kurs uważności na bardzo zaawansowanym poziomie, więc również ćwiczenia.

  6. "Puszcza moja miłość" – w tej książce czytelnik pozna najpiękniejsze zakątki Podlasia, cudowną przyrodę Puszczy Białowieskiej i Puszczy Ladzkiej a także pozna przygody Laury i Guzika. To też podpowiedź jak się tutaj odnaleźć, gdzie są miejsca mocy i czym jest tak naprawdę MAGIA PODLASIA.

  7. "Konie moja miłość" – w tej książce czytelnik zobaczy piękno podlaskich koni (Koni głównie rasy Sokólskiej) i przeczyta kilka opowieści o nich, o energii i miłości bezwarunkowej...opowieści pisanych obrazami …

  8. "Kuchnia z duszą" - przepisy zebrane od znajomych, rodziny oraz autorskie autorki na przepyszne, swojskie potrawy, są też Podlaskie przysmaki.

 

 Wszystkie w/w ksiązki można nabyć za pośrednictwem strony internetowej autorki: www.laurazurawska.pl/

 

 W spotkaniu uczestniczyło około 60 osób – zaproszonych gości, przyjaciół oraz znajomych Pani Laury z Hajnówki i okolic, ale również z Jabłonny z wójtem na czele – miejscowości, w której kiedyś autorka mieszkała. Byli też Goście z Poznania. Uczestnicy mieli możliwość zakupu książek wraz z autografem autorki. Prowadzącą (moderatorką) spotkanie była Pani Dagmara – Prezes SBI. Uczestników, oprócz Gospodyni wieczoru, witał Guzik – syn autorki – przesympatyczny młody dżentelmen. Głos zabrała również Pani Walentyna Pietroczuk – Przewodnicząca Rady Miasta Hajnówka, która podkreśliła przywiązanie Pani Laury do naszej małej Ojczyzny oraz ogromny Jej wkład w promocję Hajnówki i okolic.

 

Wspaniałą ucztę dla duszy zapewnił Pan Michał Zator – harfista, który wykonuje na harfie celtyckiej między innymi autorski repertuar akompaniując sobie do śpiewu. Stypendysta Ministra Kultury oraz Stypendysta Marszałka Wielkopolski. Półfinalista piątej edycji programu Mam Talent. W swoim repertuarze posiada kompozycje klasyczne i autorskie. Współpracuje z wieloma znakomitymi wykonawcami m.in. Edytą Górniak i Natalią Niemen. O swojej twórczości mówi: "Moja dusza śpiewa poprzez Harfę a Harfa śpiewa poprzez mnie. Nie jesteśmy już nigdy dwoje, lecz jedno."

 

Pani Laura zadbała również o ucztę dla ciała – wspaniały poczęstunek, w tym różnego rodzaju pierogi oraz inne dania, ale również domowe wypieki łącznie z rogalami z białym makiem.

 

Była to wyjątkowa uroczystość, przygotowana w sposób profesjonalny, a jednocześnie bardzo miły i chciałoby się powiedzieć "swojski". W imieniu uczestników serdecznie dziękujemy za wspaniały wieczór i życzymy, aby ta wyjątkowa premiera przyniosła wymierne efekty w postaci licznego grona czytelników Pani twórczości.

Jolanta Stefaniuk, Urząd Miasta Hajnówka