Spotkanie autorskie z Małgorzatą Starostą

ARTYKUŁY » Artykuły » Spotkanie autorskie z Małgorzatą Starostą

W dniu 6 sierpnia 2021 r. w Czytelni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Starostą – autorką komedii kryminalnych, m. in. trzytomowego cyklu pt. „Pruskie baby”, oraz rozpoczynającego nowy cykl „Szczęśliwego losu”.

Spotkanie otworzyła przedstawicielka biblioteki Joanna Kisielewicz witając gości oraz zebraną w czytelni publiczność. Następnie oddała głos moderatorce – pani Dominice Gołowin, która poprowadziła rozmowę z autorką. Pani Małgorzata opowiadała o kulisach powstawania swoich książek oraz intensywnym czasie tworzenia i promocji swojego debiutanckiego tytułu w czasie pandemii. Podzieliła się z publicznością, jak zrodziło się jej zamiłowanie do Podlasia, a także jej sympatii do gatunku literackiego jakim jest kryminał. Warto zaznaczyć, że komedia kryminalna to gatunek coraz bardziej popularny, a autorka chętnie wplata w niego motywy baśniowe, legendy i przede wszystkim czarny humor.

Pani Małgorzata zapowiedziała również datę premiery nowej książki, która odbędzie się już na początku października podczas 9. edycji Targów Książki w Białymstoku.

Na zakończenie autorka podpisała pokaźny stosik książek, które można kupić w księgarni „Puszczyk”, zlokalizowanej przy ul. Batorego w Hajnówce.

Warto nadmienić, że na fanpage’u MBP spotkanie było relacjonowane na żywo, dla wszystkich tych, którzy z różnych względów nie mogli stawić się w bibliotece osobiście. Relację można odtwarzać wielokrotnie, dostępna jest na Facebooku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce.

Tekst Justyna Perestret

Zdjęcia Alicja Karczewska, Joanna Kisielewicz