V lat Krynicy w Lipinach

ARCHIWUM »  Archiwum » V lat Krynicy w Lipinach

W tym roku Stowarzyszenie „Krynica” świętuje 5 lat działalności,

 

Każdy ma w sercu swoją krynicę, źródło siły, uniwersalnych wartości i ważnych prawd, gdzie liczą się ludzie, relacje. Członkowie stowarzyszenia są bardzo różni, bo dzieli ich zawód (od kierowcy i murarza do magistra i przedsiębiorcy), wiek (od małolata do emeryta), zamiłowania (od artysty do księgowego) czy pochodzenie (od autochtona (tubylec od urodzenia) do najezdnego (on świadomie Lipiny wybrał jako swoje miejsce do życia :-)) oraz kultywowanie różnych tradycji i wyznań, a jednak jest coś, co ich łączy.... to szacunek do drugiego człowieka, chrześcijańskie wartości i chęć tworzenia swojej małej Ojczyzny, jaką są Lipiny

 

Stowarzyszenia "Krynica" istnieje od 30 kwietnia 2013 r. Liczy około 20 członków, ludzi z Lipin, Hajnówki i okolic. Tworzą je osoby, którym zależy na zachowaniu tradycji i kultury naszego regionu. Na Podlasiu wielokulturowość to codzienne życie, to coś co nas wyróżnia, coś z czego jesteśmy dumni i czego inni nam zazdroszczą. Stowarzyszenie "Krynica" powstało z inicjatywy ludzi z pasją, którzy chcieli się nią podzielić z innymi. Sołtysem Lipin, jak również prezesem Stowarzyszenia jest Pani Katarzyna Jakubowska, która organizuje działania mające na celu integrację społeczności oraz promocję Lipin zarówno na terenie gminy, powiatu, jak i województwa.

 

Przez pięć lat działalności Stowarzyszenie „Krynica” podejmuje różne działania na rzecz integracji. Są to warsztaty artystyczne, kulinarne, kultywowanie tradycyjnych obrzędów, wycieczki, rajdy rowerowe, spotkania z ciekawymi ludźmi. Imprezy i zajęcia organizowane przez Stowarzyszenie "Krynica" mają charakter otwarty, więc uczestniczyć w nich mogą wszyscy chętni. Dodatkowo Stowarzyszenie "Krynica" jest od lat współorganizatorem imprezy Bulwa Fest w Lipinach.