Wernisaż malarstwaDiany Jańczuk

ARCHIWUM »  Archiwum » Wernisaż malarstwaDiany Jańczuk

Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce serdecznie zaprasza na wernisaż malarstwaDiany Jańczuk.

Wernisaż wystawy odbędzie się 1 października 2017 (niedziela) godz. 16.00 w Muzeum  i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce, ul. 3 Maja 42

 

Diana Jańczuk urodziła się w 1943 r. w Łucku na Wołyniu. Po wojnie mieszkała w różnych regionach kraju. Na Podlasie przybyła z okolic Opola, obecnie mieszka w Nowosadach. W Opolu ukończyła warsztaty sztuk plastycznych i technik wizualnych. Maluje od ponad 30 lat, debiutowała w Nyskim Domu Kultury  w 1980 r.   Wywodzi się z rodziny artystów: ojciec - Karol Staniec był krakowskim rzeźbiarzem. Brat - Henryk Staniec to artysta plastyk tworzący na terenie Opolszczyzny. Córka Joanna Pytel jest artystą grafikiem w Krakowie. Syn Bogdan jest muzykiem.

Prace Diany Ostapiuk-Jańczuk były eksponowane na wystawach w kraju  i za granicą. Prezentowała swoje obrazy w Grecji, Niemczech i Słowacji. Rokrocznie uczestniczy w Przeglądach Sztuki Nieprofesjonalnej Hajnowskiego  Domu Kultury, a jej prace uhonorowano nagrodami  i wyróżnieniami; w 2007 roku była laureatką I nagrody.

Serdecznie zapraszamy