Wertep na żywo i online. Dzisiaj zaprasza do Narwi

ARTYKUŁY » Artykuły » Wertep na żywo i online. Dzisiaj zaprasza do Narwi

Wertep na żywo i online. Dzisiaj zaprasza do Narwi

 

 

 

Pandemia nie przeszkodziła organizatorom tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep w jego organizacji, nie przeszkodziła też artystom i widzom by wziąć w nim udział. Jest magicznie, wesoło i refleksyjnie czasami. Ale zawsze z zachowaniem społecznego dystansu i bezpieczeństwa. A o bezpieczeństwo przez cały czas trwania spektakli dbają wspaniali ratownicy z Sekcji Ratownictwa Specjalistycznego będąca częścią Podlaskiego Stowarzyszenia „Młoda Krew”.

 

 

 

Przed każdym spektaklem każdemu mierzona jest temperatura, a widzowie siedzą na swoich kocykach w bezpiecznej odległości. Ten dystans mija jednak w chwili rozpoczęcia spektakli. Pomimo trudności, zamkniętych granic, obostrzeń w tym roku organizatorom udało się zaprosić na festiwal wspaniałych artystów. Motywem przewodnim tego lata na Wertepie jest Cyrk, ale taki w nowoczesnym rozumieniu – bez tresury zwierząt, za to pełnymi garściami czerpiący z tradycji jarmarcznych, pokazów ognia, interakcji z widzami. Są koncerty, przedstawienia dla dzieci i dorosłych.

 

 

 

Kto nie mógł być w Starym Dworze nad Siamianówką, magicznej Orli, ciągle ma szansę wzięcia udziału w spektaklach w urokliwej Narwi nad rzeką. Każdego dnia wybrane spektakle można też oglądać online – z Orli na facebookowej stronie Wertepu do obejrzenia jest wspaniały koncert Mehehe, dzisiaj (niedziela, 26 lipca 2020) na żywo transmitowane będą dwa przedstawienia: o godz. 19 „Ciało” zespołu Małe Przyjemności a o 21 wyjątkowy spektakl fireshow Teatru Akt „Płonące laski”.

 

 

 

Festiwal powróci w przyszłym tygodniu i zagra: 30 LIPCA /czwartek/ – DUBINY, 30 LIPCA /czwartek/ – GRÓDEK, 31 LIPCA /piątek/ – BIAŁOWIEŻA, 1 SIERPNIA /sobota/ – BIELSK PODLASKI, 2 SIERPNIA /niedziela/ – HAJNÓWKA.

 

 

 

Zapraszamy serdecznie. Na Wertepie każdy czuje się u siebie. Specjalnie z myślą o osobach, które z powodu problemów ze wzrokiem, słuchem, wzrostem mają utrudniony udział w wydarzeniach kulturalnych, przygotowaliśmy pomoc „szeptaczy” – czyli osób, które dyskretnie opowiedzą, co dzieje się w spektaklu „Bałwanki”, „Szafa Show”, a nawet „Jemioła&Szwed”;
informacje w punkcie informacji festiwalowej

A na dzisiaj, w Narwi, plan mamy taki:

 

 

 

🔹 14:00 – TEATR MAŁE MI „Irria i Eana – czyli jak żyć własnym życiem” i „Legenda o kwiecie paproci” /transmisja na żywo/
🔹 15:00 – A3TEATR „Bałwanki”
🔹 16:00 – PINA POLAR „W stronę niebezpieczeństwa”
🔹 17:00 – EMILIANO SANCHEZ ALESSI „Tei Tei”
🔹 18:00 – CIE ALSAND „Kulot”
🔹 18:30 – CIE ALSAND „Ite Missa Est”
🔹 19:00 – MAŁE PRZYJEMNOŚCI „Ciało” /transmisja na żywo/
🔹 20:00 – FUNDACJA SZTUKMISTRZE „Szafa Show”
🔹 21:00 – TEATR AKT „Płonące laski” /transmisja na żywo/

 

Do zobaczenia!
- - -
fot. Maciej Zakrzewski