X GMINNY DZIEŃ PAPIESKI

ARCHIWUM »  Archiwum » X GMINNY DZIEŃ PAPIESKI

 20 maj 2018 - X GMINNY DZIEŃ PAPIESKI

 

20 maja 2018r. społeczność naszej Gminy licznie uczestniczyła w obchodach Dnia Papieskiego. Organizatorem uroczystości była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
w Wyszkach we współpracy z Urzędem Gminy oraz Gminnym Centrum Biblioteczno- Kulturalnym.

 

Wspomnienie i uczczenie pamięci Wielkiego Polaka i Papieża rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Wyszkach o godz. 9:30 odprawioną przez ks. proboszcza Andrzeja Ulaczyka. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz województwa oraz gminy m.in. radny Sejmiku Województwa pan Walenty Korycki, Wójt Gminy pan Mariusz Korzeniewski wraz z Sekretarzem p. Tadeuszem Wielanowskim, Przewodniczącym Rady Gminy Wyszki p. Arkadiuszem Krasowskim oraz z radnymi, przedstawiciele BS w Brańsku o/Wyszki z p. Barbarą Wyszkowską-Perkowską na czele; p. Joanna Paszko-Wojtkowska wraz ze współpracownikami Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wyszkach S.C. oraz Poczty Sztandarowe ze Szkoły Podstawowej w Topczewie i Strabli, a także Poczet Sztandarowy OSP Wyszki.

 

Po Mszy Świętej wszyscy zebrani wysłuchali występu artystycznego uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wyszkach nad przygotowaniem, którego czuwała pani Marta Warpechowska, w-ce dyrektor szkoły. Po części artystycznej wszyscy zgromadzeni udali się pod pomnik Patrona szkoły w Wyszkach, gdzie zostały złożone kwiaty i zapalone znicze.

 

Po zakończeniu części oficjalnej, na boisku szkolnym, odbyły się biegi papieskie
w różnych grupach wiekowych. Dzieci mogły skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni, trampolin, salonu makijażu. Wszyscy, którzy zaangażowali się w organizację dnia oraz aktywnie uczestniczyli w zmaganiach sportowych mogli skorzystać z poczęstunku z grilla.

 

W trakcie obchodów X Gminnego Dnia Papieskiego realizowany był również program profilaktyczny, którego celem było uświadomienie uczniom oraz ich rodzicom zagrożeń jakie wynikają ze stosowania różnego rodzaju używek. Uczestnicy Dnia Papieskiego otrzymali ulotki, które informowały o przeciwdziałaniu uzależnieniom.

 

W tak uroczystym dniu nie mogliśmy również zapomnieć o obchodach 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym chętni mogli odwiedzić istniejące
w Szkole – Salę Papieską oraz Salę Pamięci Narodowej, po których oprowadzały pani Bożena Pierzchało i pani Anna Twarowska.

 

W biegach, które stanowiły główną atrakcję święta wystartowało 176 uczestników, w tym uczniów ze szkół w Topczewie, Strabli i Wyszkach oraz innych chętnych. Zawody przeprowadzono w 14 kategoriach wiekowych a nad ich sprawnym przebiegiem czuwali nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wyszkach. Najmłodsi mieli do przebiegnięcia ok. 60 m, zaś bardziej doświadczeni zawodnicy musieli pokonać dystans ok. 1000 m. Wspaniała pogoda oraz znakomita atmosfera zawodów zachęcała do biegania. Uczestnicy zmagań, którzy uplasowali się na pierwszych trzech miejscach zostali nagrodzeni statuetkami, pozostali zaś otrzymali pamiątkowe medale. Na zakończenie, każdy z zawodników mógł wziąć udział w losowaniu dodatkowych nagród, które były wręczane przez zaproszonych gości i dyrekcję szkoły w Wyszkach.

 

 

 

Dziękujemy wszystkim przybyłym i świętującym już po raz 10 Gminny Dzień Papieski. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do jego organizacji i przeprowadzenia, w szczególności nauczycielom Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wyszkach, któż czuwali nad całością oprawy Dnia Papieskiego. Podziękowania kierujemy również do rodziców, którzy zachęcali i motywowali swoje pociechy do udziału w zmaganiach sportowych. Wyrazy wdzięczności należą się również tym, którzy udzielili wsparcia finansowego oraz technicznego organizatorom tej cyklicznej uroczystości a byli to:

 

 • Urząd Gminy Wyszki,

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wyszkach,

 • Gminne Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Wyszkach,

 • Parafia Rzymsko-katolicka pw. Św. Andrzeja Apostoła w Wyszkach,

 • Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wyszkach

 • Szkoła Podstawowa im. Ks. F. J. Falkowskiego w Topczewie,

 • Szkoła Podstawowa im. Prezydenta R. Kaczorowskiego w Strabli,

 • Bank Spółdzielczy w Brańsku o/Wyszki,

 • Zakład Usług Komunalnych w Wyszkach,

 • Ochotnicza Straż Pożarna w Wyszkach,

 • Sklep „Rolnik” w Wyszkach,

 • Arriva Sp. z o.o. O/Bielsk Podlaski,

 • MPO Białystok o/Wyszki,

 • Handel i Usługi Rolnicze Tomex Tomasz Wyszkowski

 • Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Wyszkach

 • Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Ogród Marcina w Wyszkach

 • Farma S.C. Lecznica Dla Zwierząt w Wyszkach

 • Gabinet Weterynaryjny w Wyszkach Edyta Maria Wasilewska

 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Wyszkach S.C.

 

 

 

 

 

 

 

Jacek Falkowski