XI Festyn Rodzinny Otapy - gmina Brańsk

Artykuły » XI Festyn Rodzinny Otapy - gmina Brańsk

 Pogoda 2 lipca nie sprzyjała imprezom plenerowym. Zimny wiatr i opady deszczu sprawiły, iż początek XI Festynu Rodzinnego zapowiadał organizacyjną klapę. Pod parasolami i brezentowym zadaszeniem zgromadzili sie goście i nieliczna publiczność, jednak im dalej, tym liczba uczestników zwiększała się i pod koniec dnia nad zbiornikem wodnym Otapy – Kiersnówek zgromadziło się ich całkiem sporo.

 

Festyn rozpoczął sie tradycyjnie. Najpierw msza w Kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryii Panny w Brańsku, następnie poświęcenie wody w Zbiorniku i wręczenie nagród najlepszym uczniom, absolwentom szkół podstawowych i gimnazjów. Ten publiczny sposób honorowania najlepszych uczniów osiągających nie tylko dobre wyniki w nauce ale i zaangażowanych społecznie, od lat polecamy szefom innych samorządów, ale niewielu z nich chce z tego pomysłu brańskich samorządowców skorzystać. A zupełnie inną rangę ma ta sama nagroda, ten sam dyplom wręczony przed społecznością szkoły a inny na forum publicznym gminy. To niezwyczajne przeżycie dla uczniów i ogromna satysfakcja dla ich rodziców. Ponownie zachęcamy, Wójtowie, Burmistrzowie i Starostowie korzystajcie z dobrych pomysłów. To się napewno wam opłaci, a wybory tuż, tuż.

 

Po tej wspaniałej części imprezy nadszedł czas na gry i zabawy oraz rozrywkę. Najmłodsi mieli do dyspozycji wesołe miasteczko, gry i zabawy z animatorami, dorośli mogli skosztować przysmaków regionalnej kuchni i upiec kiełbaskę przy ognisku.

 

Padający deszcz nie zniechęcił fanów zespołów: Moment, Ostrowscy-Band oraz gwiazdy wieczoru zespołu Exaited. Imprezę zakończyła zabawa pod chmurką prowadzona przez DJ KRISA.

 (wss)