ZBIÓRKA DLA DZIECI POLEGŁYCH STRAŻAKÓW Z BIAŁEGOSTOKU

ARCHIWUM »  Archiwum » ZBIÓRKA DLA DZIECI POLEGŁYCH STRAŻAKÓW Z BIAŁEGOSTOKU

 

Warszawa, 19 czerwca 2017 r.

 

ZBIÓRKA DLA DZIECI POLEGŁYCH STRAŻAKÓW Z BIAŁEGOSTOKU

 

25 maja w Białymstoku w akcji ratowniczej śmierć poniosło dwóch strażaków. Osierocili dwoje malutkich dzieci. Można pomóc tym dzieciom i ich mamom - Fundacja Dorastaj z Nami prowadzi zbiórkę na ich rzecz.

Każda śmierć, nawet bohaterska, niesie za sobą cierpienie ich rodzin. Dwóch strażaków
z Białegostoku poświęciło swoje życie na służbie, pozostawiając najbliższych w żałobie po troskliwym ojcu i kochającym mężu. Nie bądźmy obojętni - wesprzyjmy ich dzieci dobrowolną darowizną.

Akcja prowadzona jest wspólnie z Fundacją Pomocy PSP "Solidarni" przy wsparciu Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Liczy się każda złotówka. Darowizny można dokonać na stronie Fundacji Dorastaj z Nami: https://dorastajznami.org/pomoz_dzieciom_strazakow_z_bialegostoku/ lub wpłacając na konto: 29 1030 1508 0000 0008 1545 4006 z dopiskiem „Białystok”.

Fundacja Dorastaj z Nami - obejmuje pomocą dzieci osób, które zginęły lub doznały ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w trakcie pełnienia służby publicznej. Wśród podopiecznych Fundacji są dzieci strażaków, żołnierzy, policjantów i ratowników górskich. Celem działania Fundacji jest długofalowe wsparcie edukacji dzieci i młodzieży od ich najmłodszych lat, aż do zakończenia przez nich nauki - do osiągnięcia przez nich pełnoletności lub, jeżeli będą kontynuować naukę, do ukończenia 25 roku życia.

Fundacja Pomocy PSP „Solidarni” – prowadzi działalność społecznie użyteczną dla dobra funkcjonariuszy, pracowników, emerytów i rencistów Państwowej Straży Pożarnej oraz członkom ich rodzin. W szczególności niesie pomoc społeczną w postaci materialnej i finansowej otaczając opieką wdowy (wdowców) i dzieci po strażakach, którzy polegli na służbie, a ich rodziny pozostają w trudnej sytuacji życiowej. Dzieci pozostają pod tą opieką do osiągnięcia pełnoletności lub ukończenia nauki przed 26 rokiem życia.