Złote Gody w gminie Bielsk

ARTYKUŁY » Artykuły »  Złote Gody w gminie Bielsk

Szanowni Jubilaci
Dziś obchodzimy piękne jubileusze, złote, diamentowe i kamienne gody. Macie za sobą 70, 60, 50 lat wspólnego pożycia. To doskonała okazją aby przywołać wspomnienia radosnych chwil, a jednocześnie spojrzeć w przyszłość z wiarą, że jeszcze wiele dobrego przed Wami. Dla wielu młodych ludzi, którzy również dzisiaj Wam towarzyszą, jesteście wzorem. Otoczeni najbliższymi osobami – dziećmi, wnukami, prawnukami, przyjaciółmi, macie prawo być dumni z tego, co osiągnęliście, z Waszych wspólnych sukcesów, trwałości uczuć oraz z tego, że razem potrafiliście przebrnąć przez trudy wspólnego życia.
W tym uroczystym dniu przyjmijcie najlepsze i najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyslności. Życzę Państwu jeszcze wielu pięknych lat spędzonych razem, pociechy z dzieci i wnuków, wszystkiego, co daje radość oraz wielu wzruszeń. Bądźcie nadal tak samo dobrzy dla siebie i innych jak dotychczas.


Raisa Rajecka
Wójt Gminy Bielsk Podlaski

 

70-lecie
Nina i Antoni  Maleszewscy – Bielsk Podlaski

60-lecie
Marianna i Edward Bazyluk – Augustowo
Teresa i Stanisław Hryniewiccy – Bańki
Janina i Józef Karpiesiuk – Sierakowizna
Lidia i Bazyli Kuprianowicz – Kozły
Tamara i Mikołaj Mironiuk – Deniski
Lidia i Aleksander Wawreniuk – Knorozy
Lucyna i Stanisław Żukowscy – Piliki

50-lecie
Nina i Dymitr Gierasimiuk – Pilipki
Maria i Włodzimierz Grygoruk – Orzechowicze
Teresa i Tadeusz Hryniewiccy – Hryniewicze Duże
Halina i Stefan Iwaniuk – Ploski
Maria i Mikołaj Iwaniuk – Kożyno
Nina i Aleksy Kowerda – Deniski
Wiera i Aleksander Mroczyńscy – Rajsk
Rufina i Wiktor Oniszczuk – Husaki
Walentyna i Paweł Pawluczuk – Zubowo
Urszula i Zbigniew Piotrowscy – Nałogi
Maria i Bazyl Sidoruk – Saki
Lidia i Sergiusz Wawrzeniuk – Kozły
Wiera i Stefan Wyszkowscy – Augustowo
Olga i Jan Zabroccy - Augustowo

 

Nie wystarczy pokochać,
trzeba umieć nieść tę miłość
przez całe życie
Auguste. Bekannte


Szczęśliwym Parom, które  9 października spotkały się w sali konferencyjnej bielskiego Urzędu Gminy ta trudna sztuka się udała. Na tą niecodzienną uroczystość przybyły 23 pary małżeńskie, które przeżyły wspólnie 70, 60 lub 50 lat. Bielski  samorząd - jako jeden z nielicznych - honoruje także te pary, które obchodzą diamentowe i kamienne gody.  Nie każdemu jest dane świętować takie jubileusze. Świętujące Pary wracają wspomnieniami do tych chwil, które towarzyszyły pierwszym ukradkowym spojrzeniom, namiętnym pocałunkom i romantycznym planowaniem wspólnej przyszłości. Czy te plany się sprawdziły? Zapewne nie wszystkie, bo życie to nie tylko radości, to także troski, które towarzyszą wspólnemu pokonywaniu kolejnych dni życia, wychowaniu dzieci, opiece nad wnukami. Przy lampce szampana i śpiewach zespołu Łuna  nadszedł czas na wspomnienia. W powrocie do tych minionych chwil towarzyszyły im dzieci, wnuki a często i prawnuki. To, że jubilaci razem z bliskim mogli przeżywać radość z doczekania tak pięknych  rocznic  jest dowodem i potwierdzeniem udanego  życia, dowodem na to, że warto jest się poświęcać dla małżonka i rodziny, że warto żyć i pracować. Bo w życiu są lepsze i gorsze chwile, ale wszystkie one składają się na szczęście. A jaka jest recepta na udany  związek? Odpowiedzi jest tyle ile małżeństw. Ale pewne cechy są wspólne. Myślę, że można do nich zaliczyć, wzajemne zrozumienie, umiejętność szukania kompromisu, wsłuchanie się w potrzeby drugiej osoby.
Przyznane przez Prezydenta RP „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznane przez samorząd listy gratulacyjne, kwiaty i upominki jubilatom wręczała Wójt Gminy Bielsk Podlaski Raisa Rajecka w towarzystwie przewodniczącego Rady Gminy Stanisława Olszewskiegio i zastępcy Wójta Anatola Filipiuka.

Wiesław Stanisław Sokołowski