Złote Gody w Gminie Brańsk

ARTYKUŁY » Artykuły » Złote Gody w Gminie Brańsk

Złote Gody w Gminie Brańsk

 

Jubileusz długoletniego Pożycia Małżeńskiego należy do uroczystości w których uczestniczymy z wielkim wzruszeniem. Rocznica ślubu to szczególna okazja, aby się zatrzymać i spojrzeć wstecz, na to co osiągnęliśmy w ciągu wspólnego życia. Te razem przeżyte 50 lat to symbol miłości, wierności i wzajemnego zrozumienia. Złote Gody to pół wieku wspólnej wędrówki przez życie, zmagania się z losem, problemami i troskami a także chwile szczęścia i sukcesów.

 

W niedzielę 20 października 2019 roku 10 par małżeńskich z terenu Gminy Brańsk obchodziło Jubileusz 50 – lecia  Pożycia Małżeńskiego.

 

Świętowanie rozpoczęto Mszą Świętą w Gminnym Ośrodku Upowszechniania Kultury w Kalnicy, odprawioną w intencji Jubilatów i ich rodzin, podczas której małżonkowie odnowili swoje ślubne przyrzeczenia.

 

Następnie Wójt Gminy Brańsk Pan Andrzej Jankowski serdecznie powitał dostojnych Jubilatów i wszystkich zgromadzonych na tej uroczystości. Podkreślił jak wielką wartość przedstawia rodzina, która ma wpływ na kształtowanie młodego pokolenia szczególnie w dzisiejszym zaganianym świecie, gdzie wartości takie jak zaufanie, zgoda, kompromis i zrozumienie są wielu współczesnym młodym ludziom obce. W swojej wypowiedzi Wójt Gminy Brańsk nadmienił, iż obecność Jubilatów dowodzi że wbrew wszelkim przeciwnościom dochowali przysięgi małżeńskiej,  przytaczając słowa Ojca Św. Jana Pawła II - ,,Rodzina Bogiem silna bierze początek w miłości''

 

Punktem kulminacyjnym uroczystości było wręczenie Jubilatom medali za długoletnie pożycie małżeńskie przez pełniącego funkcję Wójta Gminy Brańsk - Pana Andrzeja Jankowskiego oraz Przewodniczącą Rady Gminy Brańsk -  Panią Grażynę Płonowską. Wójt Gminy zasygnalizował iż otrzymane medale wyrażają wielki szacunek i wdzięczność od całego polskiego społeczeństwa.

 

Po części oficjalnej były gratulacje, kwiaty, upominki, oraz tradycyjna lampka szampana, tort i odśpiewane sto lat.

 

Czas umilał Zespół Ludowy ,,MIANKA’’ pod przewodnictwem Pana Wojciecha Ostrowskiego. Spotkanie odbyło się w miłej i sympatycznej atmosferze.

 

Małgorzata Zielińska