ZNAMY SPORTOWCÓW ZIEMI HAJNOWSKIEJ 2016 ROKU

Sport » Plebiscyt Hajnówka » ZNAMY SPORTOWCÓW ZIEMI HAJNOWSKIEJ 2016 ROKU

 21 kwietnia br w sali widowiskowej Hajnowskiego Domu Kultury spotkali się sportowcy i trenerzy nominowani w XVIII Plebiscycie „Wieści Podlaskich” „Sportowiec Ziemi Hajnowskiej 2016” i XVII Plebiscycie „Trener Ziemi Hajnowskiej 2016”.

 

Ceremonia ogłoszenia wyników Plebiscytów zgromadziła w Hajnowskim Domu Kultury nie tylko sportowców i trenerów rywalizujacych o tytuł sportowca roku 2016, licznie przybyli też działacze sportowi, kibice, rodzice najmłodszych sportowców i zaproszeni goście, a wśród nich reprezentujący Marszałka Województwa Podlaskiego radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Włodzimierz Pietroczuk, wiceprezes Podlaskiej Federacji Sportu Jan Zalewski, członkowie Kapituły Plebiscytu na czele z jej Kanclerzem Jerzym Sirakiem, przedstawiciele współorganizujacych Plebiscyt samorządów: powiatowego, miejskich i gminnych.

 

Patronat nad tegoroczną edycją Plebiscytu objął Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński i Podlaska Federacja Sportu.

 

Plebiscyt cieszy się niezmiernie wysokim zainteresowaniem co świadczy o wysokiej randze sportu w wychowaniu młodego pokolenia oraz dużym zaangażowaniu w ten proces samorządów oraz licznego grona działaczy i sympatyków sportu w powiecie hajnowskim

 

Nominację do tytułu otrzymało w tym roku 102 sportowców i 8 trenerów.

 

Hajnowską Galę Sportu którą uświetniły występy zespołów artystycznych działajacych przy HDK rozpoczął hymn olimpijski. Prowadził ją dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Mirosław Awksentiuk, a jej uroczystego otwarcia dokonał Kanclerz Kapituły Plebiscyty a jednoczesnie Burmistrz Hajnówki Jerzy Sirak. Przywitał zebranych, pogratulował nominowanym i wyraził nadzieję, że dla wielu młodych sportowców jest to pierwsze wyóżnienie ale nie ostatnie.

 

Wiesław Sokołowski pełniący obowiązki redaktora naczelnego „Wieści Podlaskich” przypomniał historię plebiscytu. Pierwszy „Plebiscyt na Sportowca Ziemi Hajnowskiej XX w” został zorganizowany już trzy miesiące po powstaniu „Wieści”. Od tego czasu cieszy się on niesłabnącym powodzeniem i jest stale rozwijany. Od 2000 roku organizowany jest Plebiscyt na Trenera Roku, od dziesięciu lat na sportowca poszczególnych gmin i mast powiatu. Dobrą tradycja stało się też nagradzanie specjalna nagrodą - która przez wiele lat fundował senator Włodzimierz Cimoszewicz - działaczy sportowych. W tym roku specjalną nagrodę – i to aż dla czterech działaczy – ufundował Burmistrz Hajnówki Jerzy Sirak. Otrzymali je:

 

Sergiusz Juziuczuk

 

Jan Kozak

 

Witold Łapiński

 

Włodzimierz Sikorski.

 

Zanim ogłoszono wyniki Plebiscytu wiceprezes Podlaskiej Federacji Sportu Jan Zalewski w towarzystwie wieloletniego działacza LZS Andrzeja Skiepko wreczył kilkudziesięciu przedstawcielom firm i działaczom sportowym statuetki z okazji 70 lecia Ludowych Zespołów Sportowych.

 

Następnie zostały przedstawione wyniki rywalizacji.