Zostań Wolontariuszem Fundacji Mam Marzenie

ARTYKUŁY » Artykuły » Zostań Wolontariuszem Fundacji Mam Marzenie

Spełniliśmy już ponad 8500 marzeń!

 

Warszawa, 8 stycznia 2020 r.

 

 

 

 

 

Zostań Wolontariuszem Fundacji Mam Marzenie

 

 

 

Będąc wciąż w magicznym nieco klimacie początku roku, wielu z nas robi noworoczne postanowienia. Te najpopularniejsze są związane z naszym zdrowiem, nawykami czy rozwojem. Czasem też z realizacją marzeń. A gdyby tak w 2020 roku zrealizować marzenia kogoś innego?

 

 

 

Początek nowego roku ma w sobie odrobinę magii. Wierzymy, że wszystko można zacząć od nowa, z czystą kartą i niemal wszyscy robimy noworoczne postanowienia. Jedni się do nich przyznają, inni zachowują dla siebie. I mimo że większość ubiegłorocznych postanowień gdzieś nam przepadła, próbujemy jeszcze raz. Internet pełen jest list z planami: chcemy zacząć ćwiczyć, zacząć się odżywiać zdrowo, w końcu zacząć oszczędzać, więcej troszczyć się o relacje z bliskimi albo zacząć spełniać marzenia.

 

 

 

A może by tak w nowym roku spróbować spełniać marzenia nie tylko swoje? Poświęcić odrobinę czasu dla zupełnie obcych ludzi? Tych, którym w życiu poszczęściło się mniej? Tym, którzy mają tylko jeden plan na 2020 rok – być zdrowym.

 

 

 

Fundacja Mam Marzenie szuka osób o wrażliwym sercu i głowie pełnej pomysłów i zaprasza do wspólnej realizacji dziecięcych marzeń. Nikt w Fundacji nie pobiera wynagrodzenia, wszyscy działają „za jeden uśmiech” i co jest najbardziej niezwykłe, każdy z wolontariuszy twierdzi, że największą korzyścią jaką czerpie z wolontariatu są relacje z ludźmi.

 

 

 

Są wśród nas przedstawiciele wszystkich zawodów, bo spełnianie dziecięcych marzeń jest dla każdego. Więc jeśli chciałbyś spróbować czego nowego w nowym roku, przyjdź na nasze spotkanie. Na stronie Fundacji znajdziesz informacje, gdzie możesz nas spotkać – jesteśmy w 16 miastach w całej Polsce. Przyjdź, porozmawiaj i zdecyduj – jedno postanowienie noworoczne, a zmienia cały świat – mówi Kornelia, koordynatorka oddziału wrocławskiego.

 

 

 

Dla nieprzekonanych jeszcze wypowiedź Ani, wolontariuszki z Warszawy: „bycie wolontariuszem to najlepsza przygoda. Robisz coś dla innych i dla siebie, poznając przy tym fantastycznych ludzi”.

 

 

 

Od 2003 r. Fundacja Mam Marzenie spełnia marzenia chorych dzieci w wieku 3–18 lat cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Organizacja działa w pełni charytatywnie – jej siłą napędową są pracujący na terenie całego kraju wolontariusze.

 

 

 

Więcej informacji o Fundacji Mam Marzenie, jej podopiecznych i czekających na spełnienie marzeniach można znaleźć na stronie organizacji: www.mammarzenie.org.

 

 

 

O Fundacji Mam Marzenie:

 

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3–18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność Fundacja chce dostarczać chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

 

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku, jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy.

 

Fundacja rozpoczęła działalność w lutym 2004 r. w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu. Od 2007 roku działa już na terenie całej Polski i obecnie posiada 16 oddziałów: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

 

Od początku działalności aż do dziś wolontariusze Fundacji Mam Marzenie spełnili w sumie ponad 8500 marzeń chorych dzieci.