SIEMIATYCZE

ARCHIWUM »  Archiwum » XIX Prezentacje „Uczelnie w powiecie” » Miasta » SIEMIATYCZE

 20 lutego br., po pandemicznej przerwie do Siemiatycz ponownie zawitały Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie”. Po raz dziesiąty na antresoli Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej szkoły wyższe z województwa lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego zachęcały uczniów z powaitu siemiatyckiego do kontynuowania nauki w ich murach. W tym roku do Siemiatycz przybyły: Akademia Bialska Nauk Stosowanych w Białej Podlaskiej, Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży, Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Białymstoku, Politechnika Białostocka, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, Uniwersytet w Białymstoku, Wschodnioeuropejksa Akademia Nauk Stosowanych i Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie.

 W trakcie rozmów i preznetacji oferty przedstawiciele uczelni przekazywali wyczerpujace informacje nie tylko o arunkach i mozliwościach kontynuowania nauki. Przyszli studenci mogli poznać – i porównać – specyfike poszczególnych szkół wyższych, zasady rekrutacji i studiowania, warunki uzyskania stypendium a wprzypadku uczelni niepublicznych także wysokość opłat za studia.

 Przybyłe uczelnie i młodzież przywitali wspólnie Bożena Krzyżanowska dyrektor szkoły i Wiesław Sokołowski, redaktor naczelny „Wieści Podlaskich”.

 Na zakończenie imprezy przybył patronujacy jej starosta siemiatycki Marek Bobel, który nagrodził pucharem Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach. W imieniu drugiego patrona – Burmistrza Siemiatycz – puchar Politechnicze Białostockiej wręczały reprezentujące Burmistrza panie: Magdalena Rozumska i Małgorzata Goniewicz.

 Pierwszy dzień Prezentacji oficjalnie zamknął starosta Marek Bobel.