"Muzyka bez zastrzeżeń" 29.09.2023

ARCHIWUM »  Archiwum » "Muzyka bez zastrzeżeń" 29.09.2023

KONCERTMUZYKA BEZ ZASTRZEŻEŃvol.1– „Музыка без засцярог

 

Pierwszy w tym roku koncert z wyjątkowych koncertów klubowych organizowanych przez Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce. Gramy już 20 lat!! To ponad 50 koncertów, na których zagrało ponad 70 zespołów polskich i białoruskich!!! Koncerty pod szyldem „Muzyka bez zastrzeżeń” to koncerty, w których muzyka ma jednoczyć, niszczyć podziały, uprzedzenia, nieść dobry przekaz. Dlatego na scenie występują m.in. zespoły z Polski i Białorusi, grają w języku polskim i białoruskim. A koncerty wspiera ogólnopolska kampania „Muzyka przeciwko rasizmowi”!!!!

 

Kiedy: 29.09.2023 godz. 17.00, wstęp wolny

Gdzie: Hajnówka, Scena w Mozaikarni –budynek Muzeum Białoruskiego, ul. 3 Maja 42

 

Zagrają:

HUKOSKOP- shoegaze, post-punk [Białystok/Hajnówka]

Jak o sobie piszą: „Hukoskop, czyli urządzenie służące do obserwacji huków i hałasów. Nietuzinkowy zespół grający eksperymentalną muzykę na pograniczu rozmarzonego i pełnego szumu shoegazu, post-punka, post-hardcoru. Grupa powstała w grudniu 2022, od tej pory udało im się napisać ponad 20 utworów, najlepsze z nich zagrają specjalnie dla was. Od gęstych aż po szybkie i mocne, koncert Hukoskopu to różnorodne, niecodzienne widowisko.”

(1) Facebook

 

CIĘŻKA RĘKA CHIRURGA- hc/punk [Hajnówka]

Zespół powstał w 1989 roku. Wydali 4 kasety, zagrali ok. 50 koncertów, po kilku latach nastąpił rozpad zespołu. Reaktywacja zespołu i pierwszy koncert po 20 latach zagrali na 9. Festiwalu Rockowisko Hajnówka w 2017 i 2018 r. oraz na koncertach MUZYKA BEZ ZASTRZEŻEŃ.

Podlasie Raport: HAJNÓWKA: C.R.C. (CIĘŻKA RĘKA CHIRURGA)

 

BŁĘKITNY NOSOROŻEC - post punk/hc/reggae [Hajnówka]

Zespół powstał pod koniec lat 80-tych. Muzyka Błękitnego Nosorożca zawsze oscylowała wokół punk rocka, ale zespół swobodnie porusza się również i w temacie hc czy reggae, po które bardzo chętnie sięga od zawsze, obecnie sam zespół definiuje swoje brzmienie jako post-punkowe.

W czerwcu 2016 roku zespół wydał nową płytę „Inny”, której premiera miała miejsce podczas 8. FMR Rockowisko Hajnówka 2016. W 2023 .r Stowarzyszenie Kulturalne TYBEL wydało nosorożcowej załodze płytę „Niewidzialny”. A teraz czekamy na ich kolejny nowy materiał.

(1) BŁĘKITNY NOSOROŻEC | Facebook

 

RE1IKT- alternative/folk [Warszawa/Mińsk (BY)]

Grupa z Mińska na Białorusi, podwójny laureat 5. FMR Rockowisko Hajnówka 2013, gwiazda min. festiwalu „Basowiszcza”, koncertów „Muzyka bez zastrzeżeń” ale i „Jesień Bardów” czy Festiwal „Kultura na schodach Muzeum”. Zespół ma na koncie 8 albumów studyjnych i 13 teledysków. Skomponował muzykę do filmu „Narodzona w ogniu” i hymn klubu piłkarskiego „Krumkaczy”. Wielokrotnie występował na Białorusi, w Polsce, Ukrainie, Niemczech, Litwie.

Obecnie część zespołu zamieszkuje w Polsce. Na „Muzyce bez zastrzeżeń” zagrają po raz kolejny.

(1) Facebook

 

KARCER - punk-rock [Słupsk]

Zespół powstał w 1982 roku. Ikona polskiego punk rocka- 40 lat na scenie. Po koncertach w Jarocinie w 1985 i 1986 na stałe wpisał się w surowe karty polskiego punk rocka. Historia zespołu to krzywa PRL kryzysowej epopei i dojrzewania w polityczno-muzycznej paranoi Polski. Wszystko echem odbija się w tekstach i muzyce zespołu. Na hajnowskiej „Muzyce bez zastrzeżeń” zagrają po raz pierwszy….

KARCER • Aktualności

 

Organizator:

Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce; www.muzeumbialoruskie.hajnowka.pl

PARTNER: Stowarzyszenie Kulturalne TYBEL

PATRON: Stowarzyszenie Nigdy Więcej www.nigdywiecej.org , www.koncertomania.pl

 

SPONSORZY:

 

Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zadanie dofinansowane z budżetu miasta Hajnówka

Zadanie pt. "Nosorożec w Puszczy 2" realizowane jest w ramach projektu pn. "Hajnówka OdNowa– Zielona Transformacja" finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG oraz budżetu państwa.

MYJNIA LAVADO Łukasz Kuptel

Bohdan Klimiuk