Charytatywny Bal Karnowałowy / Parafia w Mostowlanach 1 marca o godz. 19.00.

ARCHIWUM »  Archiwum » Charytatywny Bal Karnowałowy / Parafia w Mostowlanach 1 marca o godz. 19.00.

Drodzy Parafianie, Przyjaciele oraz Sympatycy parafii prawosławnej w Mostowlanach!

Chcielibyśmy Was zaprosić na pierwszy w historii Charytatywny Bal Karnawałowy na rzecz naszej parafii, który odbędzie się w restauracji Zajazd Przy Granicy w Waliłach-Stacji (gm. Gródek) już 1 marca o godz. 19.00.

Zabawę poprowadzi zespół z Hajnówki, a gościnnie zgrają zespoły Lailand i Dobryje Grajki. Nie zabraknie atrakcji takich jak: fotobudka, walczyk czekoladowy, czy taneczne show z udziałem gości, które poprowadzi Magda Łotysz! Podczas spotkania odbędą się również licytacje.

Zapraszamy do uczestnictwa w Balu wszystkich przyjaciół, sympatyków i ludzi dobrej woli!

Poszukujemy darczyńców na licytacje. Jeżeli ktoś chciałby przekazać przedmioty na licytacje, bądź bon na świadczone przez siebie usługi, prosimy o kontakt. Dziękujemy osobom, zespołom muzycznym oraz firmom, które już wspierają naszą inicjatywę. Swoje wsparcie okazali nam również: Urząd Gminy Gródek Gmina Gródek oraz Gminne Centrum Kultury w Gródku.

Koszt uczestnictwa w balu to 250 złotych za osobę. W cenie: przepyszne jedzenie, atrakcje oraz ofiara na parafię. Alkohol we własnym zakresie. Zapisy prowadzone są pod numerami telefonów: 883 762 185 i 85 717 53 45.

Opłatę należy przelać na rachunek bankowy:

Parafia Prawosławna Św. Ap. Jana Teologa; Mostowlany 8; 16-040 Gródek, numer rachunku 26 8060 0004 0392 7690 2000 0040, kod banku (SWIFT) GBWCPLPP, w tytule wpisując: darowizna na bal parafialny (imiona i nazwiska uczestników). Zapisy prowadzone są do 21 lutego.

Bardzo prosimy osoby zdecydowane o wcześniejsze zapisy, ułatwi to nam sprawy organizacyjne.

Jeżeli ktoś będzie chciał spędzić weekend w gminie Gródek, polecamy noclegi w Zajeździe przy Granicy tel.: 727 004 501, a także w lokalnych agroturystykach np. Prynuka Skroblaki 34 tel.: 694753917, Zacisze Markowszczyzna tel: 530 333 328; Łosia Chata Grzybowce 44 tel.: 507151513; Leśny Zakątek Grzybowce 18 tel.: 509307796.

Krótka informacja o parafii:

Nasza parafia liczy obecnie niespełna 50 osób. W ubiegłych latach poczyniliśmy wiele prac remontowych przy zabytkowej, drewnianej świątyni Świętego Apostoła Jana Teologa w Mostowlanach. W ostatnich latach m.in. wymieniono podłogę oraz odrestaurowano ściany wewnętrzne. Dzięki woli Bożej i pomocy wielu dobrych ludzi, a także dotacji z Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Gminy Gródek w latach 2022/23 udało się pozyskać częściowo środki na remont dzwonnicy i dachu cerkwi. W tym roku czekają nas prace nad odrestaurowaniem portyku - wejścia do cerkwi, wykonanie opaski przeciw wilgotnościowej, systemu odprowadzenia wody oraz wymiana chodników wokół świątyni. W przyszłych latach w planach jest remont ogrodzenia. Nasza parafia to również kaplica św. Kosmy i Damiana na cmentarzu w Mostowlanach oraz cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego w Bobrownikach. Zabytkowa kaplica wymaga pilnych prac remontowych, które zaplanowane są na lata 2025-2027. Cerkiew w Bobrownikach wymaga czyszczenia i odświeżenia elewacji oraz uzupełnienia ubytków.

Dla tak małej parafii, koszty prac remontowych są nie do pokonania. Przy obecnych cenach materiałów i usług nie mamy szans na wykonanie niezbędnych prac bez Waszego wsparcia. Koszty utrzymania parafialnych obiektów, a także wywóz odpadów z trzech cmentarzy pociągają za sobą miesięcznie bardzo duże koszty. Cały czas staramy się o zewnętrzne dofinansowania naszych działań, jednak nie zawsze ich kwoty pozwalają na opłacenie całości prac remontowych.

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa!

Ks. Sławomir Jakimiuk