Dzień Papieski i Święto Ludowe w Wyszkach

ARCHIWUM »  Archiwum »  Dzień Papieski i Święto Ludowe w Wyszkach

 Uroczystą mszą świętą w Kościele pw. Andrzeja Apostoła w Wyszkach rozpoczęły się obchody Wojewódzkiego Święta Ludowego, które były połączone z obchodami VIII Gminnych Dni Papieskich. Po mszy świętej, którą celebrował proboszcz parafii Andrzej Ulaczyk, uczestnicy złożyli wieńce pod pomnikiem św. Jana Pawła II.

 Następnie licznie zgromadzeni mieszkańcy przeszli na boisko szkolne, gdzie oficjalnego otwarcia święta dokonał Mieczysław Kazimierz Baszko, prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL, poseł na Sejm RP. W swoim krótkim przemówieniu podziękował wszystkim działaczom partyjnym za wkład w rozwój Stronnictwa i odniósł się do aktualnej sytuacji społeczno-politycznej kraju. Z kolei prof. Adam Czesław Dobroński przypomniał historię ruchu ludowego.

 W imieniu Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL głos zabrał Józef Zalewski, dyrektor biura, który odczytał specjalny list od prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza.

 Wyróżniającym się działaczom PSL wręczono najwyższe odznaczenia „Za Zasługi dla Ruchu Ludowego”, wśród których byli: Edward Łada, Zenon Białobrzeski, Jan Filipkowski, Sławomir Renkiewicz i Ferdynand Łojewski.

 W uroczystościach wzięli udział marszałek województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński

 oraz członkowie zarządu sejmiku – Bogdan Dyjuk i Stefan Krajewski. Oficjalna część zakończyła się odśpiewaniem Roty.

 Następnie wójt gminy Wyszki Mariusz Korzeniewski(odznaczony „Złotą Koniczynką”) podziękował wszystkim uczestnikom za przybycie i zaprosił do wspólnej zabawy. Na scenie pojawiły się zespoły artystyczne a na boisku odbywały się zawody sportowe. Nie zabrakło tradycyjnej grochówki i kiełbaski z grilla. A wszystko odbywało się przy pięknej, słonecznej pogodzie.

 Wójt Mariusz Korzeniewski już w trakcie trwania imprezy zbierał liczne pochwały za organizację świątecznej niedzieli. Również Wieści Podlaskie były pod wrażeniem.

 

Waldemar Staszyński