PODSUMOWANIE ROKU Z MLECZNĄ EKIPĄ

ARTYKUŁY » Artykuły » PODSUMOWANIE ROKU Z MLECZNĄ EKIPĄ

Polska Izba Mleka wraz we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka od lat stara się edukować dzieci i młodzież nie tylko w zakresie wartości odżywczej i właściwości zdrowotnych mleka ale i zdrowych nawyków żywieniowych, które powinny być wprowadzane od najmłodszych lat. Dlatego też prowadzi kampanie pt. „Mamy kota na punkcie mleka” sfinansowaną ze środków Funduszu Promocji Mleka i adresowaną do uczniów klas I-III szkół podstawowych. To właśnie w tym wieku szkolnym uczniowie są wprowadzani w świat zdrowych nawyków żywieniowych, których częścią jest spożycie mleka i produktów mlecznych. Mleczna kampania obejmuję swoim zasięgiem szkoły z całej Polski, a udział w programie jest całkowicie bezpłatny.
Program „Mamy kota na punkcie mleka” trwał cały 2019 rok. Wykorzystując technikę nauki przez zabawę zabierał dzieci w krainę witamin, minerałów i innych cennych składników ukrytych w mleku i jego przetworach. W ramach kampanii organizowanych było moc konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Ponadto uczestnicy programu otrzymali materiały edukacyjne, gadżety oraz spotykali się z Kotem Mleczysławem i Mleczną Kitą, bohaterami serii filmów „Opowieści kota Mleczysława”.
Wszystkim, którzy dołączyli do mlecznej kampanii „Mamy kota na punkcie mleka” serdecznie dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji, która planowana jest na cały 2020 r. Jesteśmy dumni, że aktywnie uczestniczyliście w kampanii, w konkursach i zabawach jej towarzyszących. Wszystkim Wam serdecznie gratulujemy poziomu wiedzy o mleku i produktach mleczarskich, który jest naprawdę wysoki i stale rośnie.
Na nadchodzący rok 2020 życzymy Wam moc sukcesów, zapału do nauki i zdobywania wiedzy oraz duuuużo zdrowia i dalszych przygód z MLECZNĄ EKIPĄ!
Wasz Kot Mleczysław i Mleczna Kita
razem z biurem kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”