Spotkanie autorskie z Marzeną Żurek w GBP w Narwi

ARTYKUŁY » Artykuły » Spotkanie autorskie z Marzeną Żurek w GBP w Narwi

20 września 2021r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi odbyły się warsztatowe spotkania dla dzieci i dorosłych z Marzeną Żurek. Jest ona doradcą i edukatorem żywieniowym, pedagogiem, promotorką zdrowego stylu życia oraz autorką książki: „Żywieniowe przygody Tobiego, kotka psotliwego”. Za pomocą kociego bohatera, przybliżyła uczniom klas trzecich temat zdrowego żywienia w życiu codziennym.Podsumowaniem były warsztaty szybkiego i zdrowego gotowania oraz degustacja. Uczestnicy spotkania wspólnie przygotowali krem czekoladowy a'la nutella i owocową pizzę z sezonowych produktów. Przepisy znajdujące się w książeczce, zachęcają dzieci do rodzinnego przygotowania posiłków, co jest doskonałym pomysłem na wspólne spędzanie wolnego czasu z rodzicami.

 

Marzena Żurek jest też autorką książki „Dieta dorosłego człowieka”, w której poruszyła bardzo ważne tematy a między innymi:

 

- znaczenie zdrowych zamienników w życiu codziennym,

 

- czym są korzystne, a czym niekorzystne połączenia żywieniowe?

 

- 10 zasad prawidłowego żywienia,

 

- jak szybko komponować pełnowartościowe posiłki?

 

- jak poprzez dietę zadbać o swoją odporność?

 

Po części teoretycznej była również część praktyczna, czyli wspólne przygotowywanie zdrowych potraw z wykorzystaniem warzyw i owoców oraz dyskusja na temat zdrowego żywienia. Uczestnicy spotkań przekonali się, że rozsądna dieta usprawniająca organizm i chroniąca przed chorobami może być nie tylko zdrowa, łatwa, przystępna cenowo ale także bardzo smaczna.

 

Osoby zainteresowane wypożyczeniem wspomnianych książek zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Narwi.